VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtyři domácnosti jsou odkázány na studnu, z které mizí voda

Sedlčany - Sedlčanská radnice zatím žádná opatření souvisejícími s enormně suchým počasím a úsporami pitné vody neplánuje. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel potvrdil, že nebyl vydán žádný zákaz napouštění bazénů nebo používání vody z domovního řadu k zalévání zahrádek.

3.7.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Fanta Michal

 „Tím, že do města teče voda ze Želivky, tak je jí dostatek. Samozřejmě, že není účelné pitnou vodou plýtvat," dodal jedním dechem. „Žádné avízo nám nepřišlo ani od provozovatele 1. Středočeské vodárenské,"dodal. Vzpomněl na úplně jinou situaci, k níž došlo v srpnu před dvěma lety, kdy Mastník, ze kterého se čerpala povrchová voda, byl téměř vyschlý. V té době byl přivaděč vody hotov, ale nebyl zkolaudován. Starostovi Sedlčan se podařilo domluvit výjimku a Želivka v této mimořádné situaci vypomohla. „Nebýt toho, tak by zásobování vodou v té době zkolabovalo," připustil místostarosta.


Připomněl, že jediným slabým místem je osada Červený Hrádek, konkrétně lokalita Na Skalách. „Tam dosud není zaveden městský vodovod. V minulosti tam národní výbor nechal vybudovat studnu a někteří lidé se na ní trubkami napojili. Plně jsou na ní odkázány čtyři dommácnosti, které nemají jiný zdroj vody," upřesnil. „V posledních letech se z této studny ztrácí voda. V průběhu léta nastává situace, kdy jim vodu dovážíme cisternami. Letos jsme toto opatření dělat nemuseli, ale je to zřejmě otázka času," sdělil místostarosta.

Potvrdil, že radnice v současné době připravuje projekt. „Plánujeme, že v příštím roce do oblasti Na Skalách prodloužíme kanalizaci a zavedeme vodovod – obojí končí v současné době u objektu velkoobchodu. Rodina Lobkowiczů, které některé pozemky Na Skalách patří, k nám tomu již dala souhlas pro stavební řízení. Po realizaci by byla tato situace s vodou v Sedlčanech vyřešena. Požádáme o dotaci, ale i když neuspějeme, tak tam vodu prostě musíme zavést," dodal Hölzel.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

3.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Třída I. B ZŠ Příbram v ulici Bratří Čapků pod vedením učitelky Heleny Ryčlové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. základní školy. Už ve středu v Příbramském deníku.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Srdíčkové dny opět pomáhají vážně nemocným dětem

Příbramsko - Na zdravotní a kompenzační pomůcky vážně nemocnému ročnímu Honzíkovi, ale i dalším dětem v celé republice, pomáhají letošní podzimní srdíčkové dny. Obecně prospěšná společnost Život dětem organizuje veřejné sbírky již osmnáct let.

Řada živočichů v Brdech na objevení ještě čeká

Brdy /FOTOGALERIE/ - V Chráněné krajinné oblasti Brdy může návštěvník při svých toulkách potkat druhy vzácných živočichů, které se vyskytují jen na několika dalších místech v Evropě. Jaké druhy to jsou a další zajímavé informace k nim prozradil zoolog David Fischer z Hornického muzea Příbram.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení