VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dolní Hbity letos dokončí rekonstrukci kulturního domu

Dolní Hbity /ROZHOVOR/ – O plánech a letošních investicích jsme hovořili se starostou Dolních Hbit Janem Michálkem.

17.2.2013
SDÍLEJ:

Jan Michálek, starosta Dolních Hbit.Foto: archiv Deníku

Jak se dařilo v minulém roce splnit všechny investiční záměry obce?
Lze tvrdit, že se všechny naplánované akce téměř podařilo naplnit. Z těch větších bych jmenoval opravu rozbořených zpevněných břehů návesního rybníka v Luhách a opravu střechy obecního skladu. V loňském roce také byla zahájena poměrně velká investiční akce Přestavba kulturního domu na víceúčelové zařízení v Dolních Hbitech, která je dotovaná z prostředků Evropské unie v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy. Celkové plánované výdaje projektu jsou odhadovány na 12 milionů. Dotace z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje by měla být v maximální výši devět milionů a 500 tisíc korun. Celkové plánované výdaje projektu jsou odhadovány na 12 milionů. Kulturní dům má po rekonstrukci sloužit jako tělocvična pro místní školu i veřejnost. Vybudují se nové sprchy, šatny, sklady nábytku i sportovního náčiní. V rámci projektu bude sál vybaven tělocvičným nářadím. V případě konání plesů a jiných kulturních akcí je možno tělocvičnu poměrně snadno přizpůsobit. Součástí projektu je nové skládací pódium, židle i stoly. S dostavbou se počítá v tomto roce.

Jaký je stanovený finanční rozpočet obce pro tento rok?
S rozpočtem jsme se raději drželi při zemi a budeme čekat, jak budou přicházet finanční prostředky v průběhu roku. Pokud bychom v rozpočtu nepočítali s velkou investicí do kulturního domu v Dolních Hbitech zhruba 12 milionů, pak by jeho výše kopírovala loňský rok. Dohromady rozpočet činí lehce přes 20 milionů.

Jaké jsou pro tento rok naplánované investice?
Plánujeme ještě vybudování další části kanalizace a vodovodu v Jelencích, opravu hasičské nádrže v Luhách a rozvedení vody na hřbitově v Dolních Hbitech. V tomto roce budeme muset rovněž investovat do úpravny vody vodovodu Nepřejov.

Co služby pro občany jako vodné, topení, svoz a likvidace odpadu?
Zatím pro tento rok se nám podařilo pro občany udržet stávající ceny pro svoz a likvidaci odpadů. U stočného počítáme s navýšením cca o 30 haléřů a u vodného o 43 haléřů za metr krychlový. V případě topení dojde pravděpodobně k mírnému navýšení. Zejména v budově mateřské školy, kde topíme dřevěnými peletami pro deset bytů a mateřskou školu, počítáme s trochu vyššími náklady. V současné době by odhad budoucí ceny pelet byl věštěním z křišťálové koule. Vodné je ve výši 49,45 korun včetně DPH za kubík, přičemž obec jej místním občanům refunduje do výše 25 korun za metr krychlový. Zde je na místě poznamenat, že se jedná o velice malý vodovod do 50 napojených obyvatel, kde se musí provádět stejné úkony, které jsou stejně drahé, jako na velkém vodovodu, proto je cena vyšší. Stočné je ve výši 36,80 korun. Poplatek za svoz a likvidaci odpadů je stanovena ve výši 450 korun na osobu a rok.

Kateřina Chourová

Autor: Redakce

17.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Mistrovství v ručním česání chmele u Kutílků
2

Na ruční česání přijela posila z Moravy

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Příbramská policie dopadla sprejery

Příbram – Dva mladíci ve věku 20 a 21 let si posilněni alkoholem a dost možná i jinými návykovými látkami krátili dlouhou chvíli ničením cizího majetku. V Příbrami v ulici Boženy Němcové pobíhali se se sprejem a poničili s ním zaparkovaná auta a popelnice. Jedno z aut bylo podle policie dokonce jednoho z vandalů. Někdo na ně zavolal policii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení