VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Doprava do Prahy zlevnila a posílila spoje

Sedlčany – Sedlčany prožily v pondělí historický okamžik. Oficiálně zde byl zahájen systém integrované dopravy. Zřízena byla nová linka 360 na trase Sedlčany – Chotilsko, Štěchovice – Smíchovské nádraží. Integrována byla v regionu také linka Sedlčany – Osečany.

5.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Salik Sláma

Cestující nově získají možnost zakoupit předplatní časové jízdenky a přestupovat na jednu jízdenku v Praze. Na jízdném oproti dřívějšku ušetří kolem dvaceti korun.

Cestující mohli cestu do Prahy absolvovat novým autobusem nebo si vyzkoušet zdarma jízdy po slavnostním přestřižení pásky historickými vozy značky Karosa ze Sedlčan do Neveklova, odtud do Benešova. Pro veřejnost byly připraveny dopravci také jízdy na trase Praha – Sedlčany.
„Tato lokalita byla vybrána proto, že jsme chtěli sjednotit dopravní systém mezi Štěchovicemi a Prahou, kde docházelo k souběhu linek Pražské integrované dopravy a Středočeské integrované dopravy.


Od pondělí je v jednom systému a cestující mohou využívat v tomto úseku jízdenky na všechny spoje, které tam jezdí. Pevně doufám, že je to první krůček a rozšíříme naši integrovanou rodinu v této lokalitě o další obce. Máme již zpracovaný harmonogram," uvedl mimo jiné Pavel Procházka, ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje.

Interval  linek v ranní špičce 7 až 8 minut 


„Na autobuse linky 360 jsou umístěna krásná hesla: Cestování bez bariér, Jedna jízdenka – jeden systém. Pro cestující přináší cestování vyšší komfort," uvedl Pavel Tončík, ředitel ROPIDu. Martin Jareš ze Středočeského kraje sdělil, že sen se stal dneska realitou. „Lépe bude možné cestovat o víkendu nebo ve večerních hodinách. Středočeský kraj integraci podporuje. Chceme, aby byl do konce roku 2018 zaintegrován dopravně celý Středočeský kraj, včetně všech oblastí až na hranici kraje a dokonce navazujeme spolupráci i s ostatními kraji, aby lépe mohli lidé cestovat například do jihočeského Tábora nebo do dalších měst," naznačil Jareš.


K přestřižení pásky byl vyzván také Jan Krutina, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Sedlčany. Filip Drápal, mluvčí ROPID, doporučil, aby se cestující nestyděli řidičů zeptat a při koupi jízdenky mu sdělili, zda chtějí dále cestovat v Praze městskou hromadnou dopravou – metrem nebo autobusy.

„Řidič rovnou prodá jízdenku na jedenáct pásem za 84 korun, která platí pět hodin a po tu dobu je možné na ní cestovat metrem nebo dalšími druhy MHD. Díky integrací na jedné ceně ušetří cestující až dvacet korun," sdělil.


„Senioři nad 70 let a děti do šesti let věku mohou jezdit v systému integrované dopravy zdarma. Poloviční jízdné platí od 6 do 15 let, dost vysoká je sleva na žákovský průkaz," uvedl několik příkladů Drápal. Zapojením sedlčanské linky do stávajícího svazku linek PID bude zkrácen souhrnný interval na 7 až 8 minut v ranní špičce, 20 minut v dopoledním čase, 10 minut v odpolední špičce a 30 minut v ostatních částí dne. Dopravcem nových linek Pražské integrované dopravy bude ARRIVA Střední Čechy. 

Marie Břeňová

Autor: Redakce

5.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MOL CUP, FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram
4

Příbram se hodinu držela na dostřel

Ilustrační foto.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Rekonstrukce úpravny vody za 70 milionů korun skončila

Příbram - Pro odběratele pitné vody v Příbrami a v okolních obcích mají místní vodohospodáři dobrou zprávu. Po více než rok a půl trvající přestavbě skončila celková rekonstrukce a modernizace úpravny vody Hvězdička.

Sedláček zářil, ve světové časovce dojel jedenáctý!

Příbram – Cyklista Vojtěch Sedláček je šťastný, stejně tak jeho mateřský klub CK Windoor Příbram. Na juniorském mistrovství světa v norském Bergenu zajel mimořádný výkon v časovce na 21 kilometrů a skončil na jedenácté pozici.   

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Příbramsko - Představujeme vám prvňáky ze základní školy v Příbrami.

Obce investují miliony, aby udržely lékaře

Příbramsko – Dětský lékař, praktický lékař, zubař v menší obci už zdaleka není takovou samozřejmostí, jako tomu bývalo dříve. Po pediatrech, kteří odešli do důchodu, zůstaly prázdné, často i dobře vybavené ordinace. Obyvatel vesnic, ale i menších měst, se proto dojíždění do těch větších nevyhnou. Vybavená, ale opuštěná ordinace zůstala před dvěma lety například v Milíně po odchodu pediatra do důchodu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení