VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní úřad přibral úředníka kvůli byrokracii

Příbram - V souvislosti se současným a především očekávaným nárůstem počtu klientů Dopravního úřadu došlo s účinností od 25.5.2015 k trvalému posílení výkonu agendy registrace vozidel, a to o jedno funkční místo.

23.5.2015
SDÍLEJ:

Registr vozidel.Foto: Ilustrační foto Vít Černý

„K posílení došlo ze dvou základních důvodů. Prvním je stále se navyšující objem byrokratických úkonů, který s sebou přináší stále větší časové nároky na vyřízení žádostí. Druhým důvodem je novela zákona, která mj. současným majitelům vozidel v polopřevodu ukládá povinnost takové vozidlo doregistrovat nejpozději do 30.6.2015," uvádí v této věci vedoucí Dopravního úřadu v Příbrami Jan Novák a upozorňuje, že v případě, pokud tak v daném termínu vlastníci vozidel neučiní, bude jejich vůz úředně vyřazen a na pozemních komunikacích jej nebude možno provozovat.

V souvislosti s výše uvedeným Ministerstvo dopravy vytvořilo webovou aplikaci, prostřednictvím které si lze ověřit, zda je u vozidla správně zapsán jeho vlastník a není v tzv. „polopřevodu". Aplikace je dostupná na webové adrese www.dokonceteregistraci.cz . Kontrolu lze provést na základě vložení čísla malého technického průkazu. Po potvrzení jsou sděleny informace, zda je registrace vozidla dokončena nebo je nutné registraci dokončit, tj. doregistrovat vozidlo na nového majitele. Součástí aplikace jsou také údaje o počtu vozidel „v převodu".

Ve skutečnosti se tato situace týká celkem 750 tisíc vozidel v České republice. Od 25.5. bude zároveň u vyvolávacího systému v čekárně úřadu k dispozici kontaktní pracovník, jehož úlohou bude zejména směrování a metodická pomoc klientům tak, aby se k odbavení u přepážek dostali s již vyplněnými žádostmi a kompletními podklady k jejich vyřízení. Dopravní úřad zároveň sděluje, že ve snaze o co nejrychlejší odbavení očekávaného množství klientů zrušil veškeré plánované dovolené před 30.6.2015 tak, aby agendu odbavovali všichni dostupní pracovníci.

„Pouze pro ilustraci uvádíme, že v loňském roce bylo prostřednictvím přepážkových pracovišť Dopravního úřadu odbaveno 29 761 klientů, z toho 18 800 na registru vozidel," dodává na závěr Jan Novák. Pavlína Svobodová, mluvčí radnice

Autor: Redakce

23.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Policie se koncem minulého týdne zaměřila na nákladní auta

Příbramsko - Dopravní policisté se koncem týdne společně s hlídkou cizinecké policie, s Generálním ředitelstvím cel a s Centrem služby pro silniční dopravu zaměřili na nákladní dopravu. Během dvou dnů zkontrolovali na Příbramsku celkem 21 nákladních aut a zjistili u nich 11 přestupků.

O voličský průkaz si můžete zažádat nejpozději ve středu

Příbram – Tento pátek a sobotu se konají parlamentní volby. Ti, kdo nemohou z nejrůznějších příčin volit doma, si mohou zažádat o voličský průkaz, aby svůj hlas mohli odevzdat jinde. 

Policisté rozbili další drogový gang na Příbramsku

Příbramsko – Další policejní zátah na drogový gang se uskutečnil minulý týden. Začátkem října již kriminalisté zahájili trestní stíhání skupiny deseti osob, které v Příbrami a na Berounsku prodávali zejména marihuanu. Nyní v síti uvízla větev dealerů omamných látek z Dobříšska a Sedlčanska.

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení