VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnazisté se obešli bez školních lavic

Sedlčany – Se školním rokem a svými učiteli se studenti sedlčanského gymnázia a obchodní akademie neloučili ve škole. S květinami, deskami na vysvědčení zamířili před osmou hodinou ke kulturnímu domu – většina z nich ve svátečnějším oblečení.

30.6.2017
SDÍLEJ:

UČITELKA Ludmila Hloupá je na úspěchy svých terciánů pyšná.Foto: Marie Břeňová

Někteří byli přesvědčeni, že „závěrečný účet" jejich snažení bude jen pozitivní, jiní doufali, že na poslední chvíli kantor přece jen přimhouřil oko. A všichni společně se těšili na prázdniny.

Učitelku Ludmilu Hloupou před vchodem obklopili její studenti. Dávala jim poslední pokyny ohledně nástupu v sále a dalšího scénáře k vyhodnocení školního roku. „Studenti dostanou jednak výroční vysvědčení, ale také odměny za nejrůznější soutěže, olympiády a reprezentaci školy. Já za třídu tercii považuji za největší úspěch celorepublikové finále ve sportovní soutěži s názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Žáci naší školy se dostali na čtrnáctou pozici v celé republice, což je úžasné," poznamenala.


Příjemně začalo dvouměsíční volno také pro trojici kamarádek. Kristýnka počiíala s dvojkami a jedničkami, Ivana potěší doma samými jedničkami. „Já budu mít také co nejlepší vysvědčení," řekla nám Maruška. První z děvčat si prý užije volno u přehrady Rozkoš poblíž hranic s Polskem, druhá v Chorvatsku a třetí na letním táboře. „Po prázdninách budeme chodit do školy zase společně a pak ještě několik let," poznamenala Kristýna.

STUDENTKY (zprava) Kristýna, Ivana a Marie se těšily na výborné vysvědčení.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

30.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příbramský cyklista Vojtěch Sedláček (uprostřed) se stal juniorským mistrem České republiky v časovce jednotlivců.

Sedláček zářil, ve světové časovce dojel jedenáctý!

Třída I. B ZŠ Příbram v ulici Bratří Čapků pod vedením učitelky Heleny Ryčlové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Obce investují miliony, aby udržely lékaře

Příbramsko – Dětský lékař, praktický lékař, zubař v menší obci už zdaleka není takovou samozřejmostí, jako tomu bývalo dříve. Po pediatrech, kteří odešli do důchodu, zůstaly prázdné, často i dobře vybavené ordinace. Obyvatel vesnic, ale i menších měst, se proto dojíždění do těch větších nevyhnou. Vybavená, ale opuštěná ordinace zůstala před dvěma lety například v Milíně po odchodu pediatra do důchodu.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. základní školy. Už ve středu v Příbramském deníku.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení