VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči přispěli dětské léčebně, 
ale i na Svatohorské schody

Příbram – V rámci letošní Šalmaje se konal již pátý ročník Běhu hasičů do Svatohorských schodů, jehož pořadatelem je Sbor dobrovolných hasičů Březové Hory.

13.10.2012
SDÍLEJ:

Tomáš Charván ze Žebráku běžel do Svatohorských schodů letos poprvé.Foto: Lea Enenkelová


Závod spočívá ve vyběhnutí na Svatou Horu, přičemž účastníci musejí zvládnout trať dlouhou 560 metrů a 289 schodů s výškovým rozdílem 80 metrů.

Běhá se ve dvojicích, start je v Dlouhé ulici, cíl na Svaté Hoře.

Poprvé se závodilo v roce 2007 a na startu bylo 17 dvojic, do letošního závodu se přihlásilo 53 dvojic do kategorie hasič a 11 dvojic do kategorie hasička.

„ Účastnili se zástupci z jižních Čech, profesionální hasiči z Tábora, zástupci Plzeňského kraje nebo profesionální hasiči z hlavního města Prahy. Jsem rád, že se i přes velkou účast prosadili, vybojovali vítězství a zopakovali tak to loňské hoši Hochmut a Mora ze Sboru dobrovolných hasičů Starý Rožmitál a na pěkném, leč ne medailovém pátém místě byli kluci z Třebska. U hasiček si vítězství vybojovaly holky ze Sboru dobrovolných hasičů Křešín Krajčová, Kostková," shrnul výsledky letošního běhu člen výboru Sboru dobrovolných hasičů Březové Hory Ladislav Vobejda.

Polovinu startovného ve výši čtyři tisíce korun věnoval Sbor dobrovolných hasičů Březové Hory na vybavení Dětské odborné léčebně v Bukovanech, druhou polovinu ve stejné výši věnovali Nadaci svatohorských schodů.

„Není nám lhostejný havarijní stav schodů, které se chtějí ucházet o zápis do seznamu UNESCO. Letos jsme jako každý rok před závodem dělali brigádu, která spočívá především v úklidu. S představeným Svaté Hory a Nadačního fondu svatohorských schodů páterem Michalčíkem jsme vymysleli plán na spolupráci s dobrovolnými hasiči. První brigáda se bude pravděpodobně konat někdy na jaře. Podle činnosti, množství sil a prostředků, které budou muset být nasazeny, je možné, že oslovíme i jiné sbory v okolí Příbrami. Myslím si, že nikomu není lhostejný stav Svatohorských schodů a že nikdo pomoc neodmítne," dodal Ladislav Vobejda.

Autor: Lea Enenkelová

13.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Policie se koncem minulého týdne zaměřila na nákladní auta

Příbramsko - Dopravní policisté se koncem týdne společně s hlídkou cizinecké policie, s Generálním ředitelstvím cel a s Centrem služby pro silniční dopravu zaměřili na nákladní dopravu. Během dvou dnů zkontrolovali na Příbramsku celkem 21 nákladních aut a zjistili u nich 11 přestupků.

O voličský průkaz si můžete zažádat nejpozději ve středu

Příbram – Tento pátek a sobotu se konají parlamentní volby. Ti, kdo nemohou z nejrůznějších příčin volit doma, si mohou zažádat o voličský průkaz, aby svůj hlas mohli odevzdat jinde. 

Policisté rozbili další drogový gang na Příbramsku

Příbramsko – Další policejní zátah na drogový gang se uskutečnil minulý týden. Začátkem října již kriminalisté zahájili trestní stíhání skupiny deseti osob, které v Příbrami a na Berounsku prodávali zejména marihuanu. Nyní v síti uvízla větev dealerů omamných látek z Dobříšska a Sedlčanska.

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení