VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči už mají dotační granty, žádat mohou do poloviny dubna

Příbram – Hasičské sbory mohou žádat o peníze. Vedoucí příbramského Odboru ochrany a obrany Ladislav Kubín do jednání městské rady přinesl materiál, který se týkal termínu podání žádostí na poskytování grantů občanským sdružením a veřejně prospěšným organizacím působícím na poli požární ochrany. Dokumenty předtím projednal se starostou Příbrami Pavlem Pikrtem.

12.3.2014
SDÍLEJ:

Hasiči u zásahu. Ilustrační foto. Foto: Deník/David Modrý

„Žádosti o granty budou přijímány výhradně prostřednictvím jednotné internetové aplikace a žadatelé je mohou podávat od 10. března do 15. dubna tohoto roku. Rada města tento termín následně schválila," informoval mluvčí radnice Ondřej Šlechtický.

Tematické okruhy pro poskytování těchto grantů jsou rozděleny do dvou skupin. První skupinou je preventivně – výchovná činnost, do které patří akce určené pro členy, mládež a další občany spojené s výročími místního hasičstva, ediční a publikační činnosti a dokumentace historie požární ochrany a hasičstva.

Dále pak jsou to akce pro mládež, které jsou zaměřené na její výchovu k dodržování zásad požární bezpečnosti a na její získávání pro aktivní členství a práci. 

Druhou skupinou, kdy lze zažádat o dotace je pak požární sport. „Sem spadá například příspěvek na uhrazení nákladů souvisejících s pořádáním soutěží v požárním sportu, příspěvek na uhrazení nákladů souvisejících s účastí na soutěžích v požárním sportu, příspěvek na uhrazení nákladů souvisejících s pořádáním soutěží s tématikou požární ochrany, nebo příspěvek na pořízení výstroje a výzbroje pro tento sport," upřesnil mluvčí Ondřej Šlechtický.

Autor: Redakce

12.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení