VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči z Příbramska získali nejvyšší ocenění za zásluhy a za záchranu životů

Příbram – V Přibyslavi, v centru Hasičského hnutí, jako každý rok před svátkem sv. Floriána – se předávala vysoká vyznamenání za celoživotní činnost ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Vyznamenání Zasloužilý hasič z Okresního sdružení hasičů Příbram převzali: Miloslav Troch z SDH Hutě pod Třemšínem, Josef Nárožný z SDH Hutě pod Třemšínem a Jana Vráblíková Z SDH Příbram – Březové Hory.

10.5.2012
SDÍLEJ:

Jiří Skuhrovec.Foto: Vladimír Šťastný

Dne 5. května se také v Přibyslavi předávali medaile Za záchranu života. Z Okresního sdružení hasičů Příbram převzali toto vysoké vyznamenání dva členové:
Jiří Skuhrovec z SDH Druhlice a Jakub Mařík z SDH Dobříš.

Celkem bylo toto ocenění předáno 36 hasičům a hasičkám z celé ČR. Vyznamenání předávali 1. náměstek starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Lubomír Janeba a náměstek Václav Liška. Za Okresní sdružení hasičů Příbram se tohoto slavnostního aktu zúčastnil náměstek starosty OSH Příbram Václav Černý.

Jiří Skuhrovec je členem SDH Druhlice u Dobříše, v němž vykonává funkci velitele sboru. Více jak 30 let pracoval jako hasič z povolání na stanici v Dobříši. Dne 9. listopadu 2011 prokázal mimořádnou odvahu a statečnost, když zachránil život staré invalidní paní a vynesl jí z hořícího domu v Druhlicích. Za tento hrdinský čin, který bez zaváhání a velkého rozmýšlení provedl, při čemž nasadil svůj život pro záchranu druhého, mu výkonná výbor OSH v Příbrami navrhnul udělení medaile Za záchranu života.

Jakub Mařík, mladý hasič z SDH Dobříš prokázal 1. května 2011 odvahu a rozhodnost, čímž zachránil život svému kamarádovi. V uvedený den si spolu s dalšími chlapci vyjeli zajezdit do terénu na kole, při čemž se jeden z nich těžce zranil při skoku a následném pádu. Měl rozbitý obličej a nemohl se hýbat, což naznačovalo poranění páteře. Jakub nezpanikařil, spolu s dalšími chlapci přivolal rychlou záchrannou službu, která se do nepřístupného terénu jen těžko dostávala. Ostatní šli záchranářům naproti a Jakub zústal u zraněného. Duchapřítomně zasáhl a pomohl mu ve chvíli, kdy mu zapadl jazyk a jeho život byl v přímém ohrožení. Neváhal, uvolnil mu dýchací cesty, vytáhl zapadlý jazyk, přidržoval mu hlavu a snažil se se zraněným komunikovat až do příjezdu záchranné služby.

Po předání ocenění ještě jednou náměstek Lubomír Janeba poděkoval všem zúčastněným a vyzdvihl práci a výcvik dobrovolných hasičů. Všech 36 vyznamenaných hasičů poskytlo velice odbornou pomoc svým bližním a bylo tak zachráněno 36 lidských životů v naší republice díky dobrovolným hasičům, díky jejich výcviku a odborné přípravě, na které je u dobrovolných hasičů kladem velký důraz. Naší společnosti se to určitě vyplácí.

Václav Černý, náměstek starosty OSH Příbram


Jakub Mařík, mladý hasič z SDH Dobříš prokázal 1. května 2011 odvahu a rozhodnost – zachránil život svému kamarádovi.

Jakub Mařík. Foto: Václav Černý

Autor: Redakce

10.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení