VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdeněk Hejkrlík nebyl pouze redaktorem a reportérem

Příbram /OSOBNOST PŘÍBRAMSKA/ – Novinář, skaut, muzikant a mnoho dalšího, to byl Zdeněk Hejkrlík.

1.6.2011 3
SDÍLEJ:

Zdeněk Hejkrlík s manželkou Janou.Foto: archiv Deníku

Výrazná osobnost, která svou činností přesahovala hranice regionu a která patřila a patří mezi nejvýznamnější obyvatele města Příbram v jeho moderní historii.

To byl Zdeněk

Široké veřejnosti je znám právě především jako novinář, který vždy šel po problému s nasazením sobě vlastním i tehdy, kdy by to jiní už vzdali, dále jako vedoucí skautů, které vedl už i v době socialismu tak trochu v poloilegalitě a v neposlední řadě také jako folkový muzikant, který koncem 70. let spoluzakládal kapelu Nezmaři, jíž byl také prvním kapelníkem a který se celou řadu let v Příbrami podílel na pořádání folkových festivalů Příbramský Huntík, na kterém vystupoval s vlastní skupinou Maděra.

Novinářem náhodou

K novinařině se ale Zdeněk dostal až poměrně pozdě, nejdříve se dlouhou řadu let, jak o sobě vždy s humorem tvrdil, živil jako slušný člověk v továrně, ale potom zatoužil po tom, aby se mohl naplno věnovat svému koníčku, což byla řezbařina. Jenže pak přišel úraz a jeho sen se rozplynul. Náhodou se zrovna tou dobou uvolnilo místo v novinách a tak se ze Zdeňka stal novinář. Oproti sepisování hospodářské korespondence v předchozím místě to pro něj byl skutečně balzám na duši. Pracoval nejdříve v deníku Příbramsko nyní Příbramském deníku a také týdeníku Periskop, kde zastával pozici šéfredaktora. Pak přišla nabídka na spolupráci s Českým rozhlasem Regina, z které se postupem času stal Český rozhlas Region.

Časem neplýtval

Ve volném čase se kromě hudby a skautu věnoval své oblíbené řezbařině, nebo kreslil, ať už ilustrace pro své přátele třeba do jejich knih, nebo dal podobu dobré duši příbramského divadla Fany Blažkové.

Stál také u zrodu příbramského Spolku ve čtvrtek nebo se podílel na vzniku knihy o historii příbramské bigbeatové scény, která letos vyšla.
Měl také velký smysl pro humor a neváhal si udělat srandu ani sám ze sebe. Často svými veselými historkami bavil nás kolegy novináře na společných cestách na tiskovky a reportáže po příbramském regionu.

Přestože Zdeněk Hejkrlík už není mezi námi, zůstal nesmazatelně zapsán v dění a historii Příbramska a i když třeba v anketě o Osobnost kulturního života nezvítězí, protože konkurence je velká, stálo by možná za zamyšlení, ať už pro obyvatele Příbrami nebo městské zastupitele, zda po něm třeba nepojmenovat nějakou ulici v našem městě, která by jeho výjimečnou osobu připomínala a snad byla i inspirací pro další generace.

Václav Čermák

1.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

Vysněné dětské postele

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

The Tap Tap odehrají šedesát koncertů ročně

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Naprosto neobyčejná česká kapela The Tap Tap loni oslavila plnoletost a sklízí zasloužené úspěchy nejen u nás, ale i za hranicemi. Spolupracuje se známými zpěváky a nebojí se nazývat věci správnými jmény. To potvrzují nejen texty, ale i mluvčí kapely Ladislav Angelovič a kapelník Šimon Ornest, kteří Deníku poskytli rozhovor před koncertem v příbramském letním kině v rámci programu legendární kapely Keks.  

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.  

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení