VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Interna by mohla být obnovena od července

Sedlčany – Na Krajském úřadu Středočeského kraje v Praze pokračovala v úterý debata o budoucnosti sedlčanské nemocnice, kterou provozuje soukromá společnost Mediterra.K přerušení činnosti lůžkového oddělení akutní péče došlo závěrem loňského roku.

13.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Libor Plíhal

Kraj, sedlčanská radnice i Všeobecná zdravotní pojišťovna hledají od té doby řešení. Náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Martin Kupka je přesvědčen, že nyní vyvíjí poctivé úsilí k sehnání chybějících lékařů také společnost Mediterra.

„V tomto okamžiku je to nezpochybnitelné, že jednatel společnosti a celý nový management intenzivně jednají a hledají internisty v Čechách, na Slovensku i na Ukrajině," uvedl bezprostředně po úterním jednání Kupka.

S tím koresponduje i informace, kterou na tiskové besedě poskytl médiím závěrem března místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel. „Jednatel Beran požádal starostu města Jiřího Buriana, zda by pomohl intervenovat na Všeobecné zdravotní pojišťovně ohledně prodloužení termínu. Pokud by pojišťovna neustoupila, tak projedná na kraji, zda by bylo možné v součinnosti s krajskými Oblastními nemocnicemi Příbram a Benešov personálně tuto dobu přibližně jednoho měsíce překlenout," sdělil tehdy médiím místostarosta Hölzel.

„V tomto okamžiku ale není pomoc oblastních nemocnic nutná. Starostovi a společnosti Mediterra se podařilo VZP přesvědčit, aby termín přerušení činnosti interny posunula o další měsíc, tedy do 31. května 2017," řekl Deníku Kupka.

„Pokud se podaří oddělení personálně obsadit, tak by lůžka akutní interní péče byla v sedlčanské nemocnici obnovena k 1. červenci," sdělil Kupka s tím, že další setkání na kraji se uskuteční 23. května. Do té doby podle náměstka hejtmanky musí všechny zainteresované strany jasně vědět, zda se podaří interní oddělení otevřít. „Všichni víme, že to je nejlepší řešení. Současně musíme mít ale záložní variantu, pokud by se to nepodařilo – to znamená přistoupit k rozšíření ambulantní péče. Tady ale nejde o rozhodnutí, pro co zvednout ruku při hlasování. Klobouk dolů před starostou a senátorem Jiřím Burianem za to, co vše pro obnovení interního oddělení dělá. Ale ani kraji nejde vyčítat, že by mu bylo zabezpečení zdravotní péče na Sedlčansku lhostejné," dodal náměstek Martin Kupka.

MARIE BŘEŇOVÁ

Autor: Redakce

13.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Horálek se podíval i do Číny.

V knihovně bude astrolog přednášet o hvězdách

Parkovací dům. Ilustrační foto.

Parkovací dům by měl uvolnit místa v centru Příbrami

Sukovo stezkou pochodovalo přes padesát lidí

Sedlčany – Od Kulturního domu Josefa Suka, který nese jméno slavného hudebního skladatele, vyšlo v sobotu 51 pěších účastníků a na kole vyjelo několik skupinek cyklistů.

Dálnice má zlepšit dopravu i na jih Evropy

Sedlčany – Spolek pro výstavbu dálnice D3 a rychlostní komunikace R4 svolal do Kulturního domu Josefa Suka v Sedlčanech na pondělí 24. dubna setkání, kterého se zúčastnili kromě zástupců Ředitelství silnic a dálnic nebo Státního fondu dopravní infrastruktury ČR také starostové dotčených obcí.

Cyklisté vyjedou do Brd s průvodcem

Příbram - Destinační agentura Brdy ukáže cyklistům krásy bývalého vojenského újezdu. V pondělí na 1. máje chystají cyklovýlet do Brd s průvodcem. Zájemce čeká 40 kilometrů dlouhá trasa okolo Padrťských rybníků.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies