VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jince letos opraví silnice za víc než pět milionů

Jince /Z VAŠÍ OBCE/ – V lednu už mají obce zpravidla jasno, do čeho se chtějí v nastávajícím roce pustit. Nejinak jsou na tom Jince, které loni, jak zhodnotil starosta městyse Josef Hála, měly trochu „volněji", ale letos je prý čeká práce víc než dost.

5.1.2014
SDÍLEJ:

Sídliště v Jincích.Foto: Ilustrační foto: Miroslav Maršálek

Vraťme se ale ještě k loňským úspěchům, mezi které se řadí výstavba bio koupaliště. „Rádi jsme vítali návštěvníky nejen z Jinec a okolí, ale i z Příbrami, Hořovic a dalších míst. Podobný úspěch začíná mít i naše naučná stezka, která v 18 km propaguje krásné okolí Jinec. Dokončili jsme i opravu hráze a odbahnění rybníku Hejdov v Rejkovicích, získali jsme i nástavbu na Avii na sběr bioodpadů, čímž ušetříme za svoz a likvidaci odpadů v Jincích," rekapituluje starosta Hála.

Příspěvková organizace Služby městyse Jince k provozování vodohospodářské infrastruktury začala spravovat i sběrný dvůr, kompostárnu, svážet tříděné odpady, obhospodařuje obecní byty. Pochopitelně řeší i úklid v obci, údržbu zeleně, zimní údržbu. „Díky dobrému hospodaření naší příspěvkovky již řadu let nemusíme zdražovat vodné, stočné ani svoz TKO. Šetříme i spoustu obecních peněz na další akce v Jincích, třeba jako byly první Jinecké pivní slavnosti. Proč bychom po práci neochutnali jakého Viléma, co nám hostinský z Ešky uvařil ve svém minipivovaru? A že ho umí!" vyzdvihl kvalitu místního pivovaru starosta.

A letošní plány? „Čekáme díky dotacím ze SFŽP vozidlo Avie s nástavbou na zametání a úklid městyse, instalujeme nový místní rozhlas a další zařízení k rychlé informaci občanů při krizových situacích. Z dotace Regionálního operačního programu Střední Čechy opravíme za 5,5 milionu korun komunikace v obci," prozradil Josef Hála.

Městys počítá také s rekonstrukcí celé ulice Čsl. dělostřelců v podobě výměny vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení, výstavby nového chodníku, parkovišť a v neposlední řadě i zeleně. Jince projektují také vodovod a kanalizaci do zbývajících částí městyse včetně Rejkovic a Běřína. „V plánu je toho moc, jen kdyby byly peníze," dodává Josef Hála.

Autor: Kateřina Chourová

5.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení