VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jízdní řády v zastávkách ničí vandalové

Příbram /FOTO/ - Před několika dny Deník informoval o katastrofálním stavu jízdních řádů zejména Městské hromadné dopravy v Příbrami.

4.11.2010 2
SDÍLEJ:

Zastávka na Březových Horách - Den výlepuFoto: archiv dopravní společnosti Veolia

Nejvíce stížností přichází od lidí, kteří nejsou z Příbrami a do města zavítají pouze na výlet. Zubožený stav jízdních řádů jim tak znemožňuje pohodlněji cestovat po Příbrami.

Z jedné takové stížnosti od Miroslava Klase z Plzně vyplývá, že zastávky často nelze identifikovat, natož aby byly čitelné příjezdy a odjezdy autobusů. Zjistil, že někdy na zastávce není jízdní řád vůbec.

Miroslav Klas poslal svou stížnost také na příbramský městský úřad. Ten zareagoval tím, že uložil dopravci jízdní řády plně obnovit.

Redaktoři Deníku se vydali po příbramských zastávkách, aby zjistili, jaký je aktuální stav jízdních řádů.

Ve srovnání s jinými městy má Příbram stále velké rezervy. Některé řády jsou stále nečitelné, ale je evidentní, že dopravce skutečně okamžitě reagoval na výzvu městského úřadu a jízdní řády obnovil.

K situaci ohledně jízdních řádů se také vyjádřil obchodní ředitel Veolia Transport Praha Michal Zemek. Firma městskou hromadnou dopravu v Příbrami provozuje.

„Naše společnost provádí pravidelnou obnovu jízdních řádů i mimo termíny jejich změn, což s sebou také přináší nemalé finanční nároky.

Nejen na zastávkách v Příbrami se vylepené jízdní řády velmi často stávají terčem vandalů. Ti bohužel mnohdy bezohledně ničí jízdní řády i celé vybavení zastávky,“ sdělil Michal Zemek.

Dopravce říká, že v Příbrami je to marný boj s větrnými mlýny. Na rozdíl od jiných měst je většina jízdních řádů v Příbrami vylepena bez jakékoliv ochrany.

Nechrání je vitríny, skříňky a někdy ani samotné přístřešky zastávek. To samo o sobě ale není tím hlavním problémem, proč jsou řády v takovém stavu. Jsou totiž dost často terčem útoků vandalů.

„Jízdní řády jsou mnohdy poškozeny během 24 hodin od výlepu. Ve spolupráci s pracovníky odboru správy silnic v Příbrami, kteří nás i díky připomínkám cestujících vždy informují o dalších poškozených místech, tyto závady urychleně odstraňujeme a provádíme fotodokumentaci,“ konstatoval Michal Zemek, obchodní ředitel Veolia Transport Praha.

Velkým problémem jsou podle Michala Zemka také povětrnostní podmínky. „Na nechráněných místech papírové jízdní řády jen těžko odolávají dešti a vzniká na nich plíseň. S tímto problémem se nesetkáváme na místech, kde je výlep umístěn v přístřešku zastávky,“ vysvětlil Zemek.

Veolia působí i v oblastech, kde jsou na zastávky instalovány elektronické označníky, které jsou vybaveny LCD displejem s přímou provázaností na systém sledování polohy vozidel a mohou zobrazovat nejen čísla spojů, ale i časy odjezdů a příjezdů autobusů.

Ale do Příbrami se je firma neodvažuje namontovat kvůli dosavadním zkušenostem. „Nedokážu odhadnout, jak dlouho by toto moderní a poměrně finančně nákladné zařízení dokázalo odolat bez ochrany před vandaly v Příbrami,“ dodal s obavami Michal Zemek.

Autor: Robert Nusl

4.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení