VYBRAT REGION
Zavřít mapu

K trablům Malé Hraštice patří hledání majitelů pozemků

Malá Hraštice – Mezi nejsložitější a nejdiskutovanější úkoly obecních zastupitelstev patří tvorba územního plánu. Ta letos odstartovala i v Malé Hraštici, ale „vychutnají" si ji i zastupitelé, kteří vzejdou z blížících se komunálních voleb.

2.10.2014
SDÍLEJ:

Oprava kapličky v Malé Hraštici.Foto: Deník/Markéta Jankovská

Příbramský deník udělal stručnou inventuru toho, co se v Malé Hraštici v uplynulých letech podařilo, co obec dlouho trápí, co se změnilo a co čeká radnici v povolebním obsazení.

Uplynulé volební období v Malé Hraštici bylo ve znamení běžné údržby zeleně, veřejného prostranství, veřejného osvětlení, dětského hřiště a údržba vodovodu, kanalizace a úklidu odpadu v obci a jeho okolí. To vše včetně oprav komunikací.

Za poslední roky se v obci podařilo opravit a zbavit bariér obecní úřad, postavit dětské hřiště, pořídit hasičům obleky a zakoupit požární vozidlo pro JSDH Malá Hraštice.

Nový kabát krátce před minulými volbami dostala kaplička na návsi, kterou darovala obci místní rodačka, podnikatelka Stanislava Kortánová.

Více míst 
ve školkách

V nové Miniškolce, která vznikla z obecního bytu, našlo místo 10 dětí. Základní a Mateřská škola má půdní vestavbu a novou střechu. Po opravě jsou budova úpravny vody a kalová pole.

Pomoci se dočkali i lidé postiženi bouří, obec pro ně získala dotaci. Přidělení dotací se týkalo i jednotek sborů dobrovolných hasičů z Malé a Velké Hraštice v souvislosti s povodněmi v roce 2013.
Multifunkční hřiště si díky dotacím užívá TJ Sokol Malá Hraštice.

Obecní byty mají nová okna a upravený je vchod na hřbitov. V rámci projektu Cesty venkova byla provedena úprava parčíku v Malé Hraštici, kde byl instalován mobiliář a vysazena nová zeleň, v souvislosti s tím se dočkala úpravy i náves ve Velké Hraštici.

Hasičské auto a přístavba zbrojnice

Do údržby zeleně se muselo zahrnout kácení nemocných stromů, vysazení nových a zdravotní ořez lip lemujících náves. Osazený mobiliář, informační tabule a zeleň v tomto projektu byla financována z Evropského sociálního fondu v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a Státního rozpočtu ČR.

V obci se provádějí jednorázové sběry tříděného odpadu, pravidelné svozy skla a plastů a nyní jsou nově v obci přistavěny kontejnery na textil a na kovy.

Letos obec získala dotaci na přístavbu hasičské zbrojnice ve Velké Hraštici, na dovybavení knihovny a na opravu pomníku památce padlých u rybníku Dolejšáku.

Prozatím se obci nepodařilo začít s vydáváním Hraštického zpravodaje. V letošním roce se započalo s tvorbou nového územního plánu obce, což se promítne do následujícího volebního období. A co se neustále řeší a dotahuje do konce, jsou majetkoprávní vztahy na pozemcích.

Od minulých komunálních voleb ani radnice v Malé Hraštici nezůstala ve stejném obsazení.
V březnu roku 2012 došlo ke změně starosty a letos odstoupili i další dva zastupitelé, kteří byli nahrazeni novými. Odešli Zdeněk Matějka a Zdeněk Barták, přišli Silvie Štáfková a Milan Holobrada.

Kdo v Malé Hraštici uplynulé čtyři roky vládl:

Starosta: Petr Hadraba, od roku 2012 Helena Wiedermannová (oba NK)
Zastupitelé: Milan Dvořáček (NK), Dagmar Smrčinová (STAN), Irena Hrabáková (STAN), Vlastimil Kardinál (STAN), Zdeněk Barták (NK), Zdeněk Matějka (NK), Petr Melichar (NK). Odešli Zdeněk Matějka a Zdeněk Barták, přišli Silvie Štáfková a Milan Holobrada.
 

Autor: Markéta Lišková

2.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.
44

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Komárov zvládl po hektickém průběhu a penaltách duel v Tochovicích.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Policie se koncem minulého týdne zaměřila na nákladní auta

Příbramsko - Dopravní policisté se koncem týdne společně s hlídkou cizinecké policie, s Generálním ředitelstvím cel a s Centrem služby pro silniční dopravu zaměřili na nákladní dopravu. Během dvou dnů zkontrolovali na Příbramsku celkem 21 nákladních aut a zjistili u nich 11 přestupků.

O voličský průkaz si můžete zažádat nejpozději ve středu

Příbram – Tento pátek a sobotu se konají parlamentní volby. Ti, kdo nemohou z nejrůznějších příčin volit doma, si mohou zažádat o voličský průkaz, aby svůj hlas mohli odevzdat jinde. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení