VYBRAT REGION
Zavřít mapu

K trablům Malé Hraštice patří hledání majitelů pozemků

Malá Hraštice – Mezi nejsložitější a nejdiskutovanější úkoly obecních zastupitelstev patří tvorba územního plánu. Ta letos odstartovala i v Malé Hraštici, ale „vychutnají" si ji i zastupitelé, kteří vzejdou z blížících se komunálních voleb.

2.10.2014
SDÍLEJ:

Oprava kapličky v Malé Hraštici.Foto: Deník/Markéta Jankovská

Příbramský deník udělal stručnou inventuru toho, co se v Malé Hraštici v uplynulých letech podařilo, co obec dlouho trápí, co se změnilo a co čeká radnici v povolebním obsazení.

Uplynulé volební období v Malé Hraštici bylo ve znamení běžné údržby zeleně, veřejného prostranství, veřejného osvětlení, dětského hřiště a údržba vodovodu, kanalizace a úklidu odpadu v obci a jeho okolí. To vše včetně oprav komunikací.

Za poslední roky se v obci podařilo opravit a zbavit bariér obecní úřad, postavit dětské hřiště, pořídit hasičům obleky a zakoupit požární vozidlo pro JSDH Malá Hraštice.

Nový kabát krátce před minulými volbami dostala kaplička na návsi, kterou darovala obci místní rodačka, podnikatelka Stanislava Kortánová.

Více míst 
ve školkách

V nové Miniškolce, která vznikla z obecního bytu, našlo místo 10 dětí. Základní a Mateřská škola má půdní vestavbu a novou střechu. Po opravě jsou budova úpravny vody a kalová pole.

Pomoci se dočkali i lidé postiženi bouří, obec pro ně získala dotaci. Přidělení dotací se týkalo i jednotek sborů dobrovolných hasičů z Malé a Velké Hraštice v souvislosti s povodněmi v roce 2013.
Multifunkční hřiště si díky dotacím užívá TJ Sokol Malá Hraštice.

Obecní byty mají nová okna a upravený je vchod na hřbitov. V rámci projektu Cesty venkova byla provedena úprava parčíku v Malé Hraštici, kde byl instalován mobiliář a vysazena nová zeleň, v souvislosti s tím se dočkala úpravy i náves ve Velké Hraštici.

Hasičské auto a přístavba zbrojnice

Do údržby zeleně se muselo zahrnout kácení nemocných stromů, vysazení nových a zdravotní ořez lip lemujících náves. Osazený mobiliář, informační tabule a zeleň v tomto projektu byla financována z Evropského sociálního fondu v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a Státního rozpočtu ČR.

V obci se provádějí jednorázové sběry tříděného odpadu, pravidelné svozy skla a plastů a nyní jsou nově v obci přistavěny kontejnery na textil a na kovy.

Letos obec získala dotaci na přístavbu hasičské zbrojnice ve Velké Hraštici, na dovybavení knihovny a na opravu pomníku památce padlých u rybníku Dolejšáku.

Prozatím se obci nepodařilo začít s vydáváním Hraštického zpravodaje. V letošním roce se započalo s tvorbou nového územního plánu obce, což se promítne do následujícího volebního období. A co se neustále řeší a dotahuje do konce, jsou majetkoprávní vztahy na pozemcích.

Od minulých komunálních voleb ani radnice v Malé Hraštici nezůstala ve stejném obsazení.
V březnu roku 2012 došlo ke změně starosty a letos odstoupili i další dva zastupitelé, kteří byli nahrazeni novými. Odešli Zdeněk Matějka a Zdeněk Barták, přišli Silvie Štáfková a Milan Holobrada.

Kdo v Malé Hraštici uplynulé čtyři roky vládl:

Starosta: Petr Hadraba, od roku 2012 Helena Wiedermannová (oba NK)
Zastupitelé: Milan Dvořáček (NK), Dagmar Smrčinová (STAN), Irena Hrabáková (STAN), Vlastimil Kardinál (STAN), Zdeněk Barták (NK), Zdeněk Matějka (NK), Petr Melichar (NK). Odešli Zdeněk Matějka a Zdeněk Barták, přišli Silvie Štáfková a Milan Holobrada.
 

Autor: Markéta Lišková

2.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Mistrovství v ručním česání chmele u Kutílků
2

Na ruční česání přijela posila z Moravy

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Příbramská policie dopadla sprejery

Příbram – Dva mladíci ve věku 20 a 21 let si posilněni alkoholem a dost možná i jinými návykovými látkami krátili dlouhou chvíli ničením cizího majetku. V Příbrami v ulici Boženy Němcové pobíhali se se sprejem a poničili s ním zaparkovaná auta a popelnice. Jedno z aut bylo podle policie dokonce jednoho z vandalů. Někdo na ně zavolal policii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení