VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kinezioložka Poláková má mezi klienty děti i starší lidi

Příbram /ROZHOVOR/ - Strach, potíže a jiné problémy jsou každodenní potravou lidí a ti ani častokrát netuší, kde je skutečná příčina problému nebo jak ho řešit. Lidé se také v případě problémů obracejí na kineziology. Jedna paní nemohla otěhotnět, teď už prý čeká miminko. Může za to skutečně kineziologie, nebo je to náhoda? Co je to kineziologie jsme se zeptali Kamily Polákové, která tuto metodu používá.

13.7.2010
SDÍLEJ:

Kinezioložka Kamila Poláková.Foto: Rober Nusl

Co je to kineziologie?

Kineziologie One Brain je metoda, jak posílit nebo obnovit zdraví a vitalitu člověka na úrovni fyzické, mentální, emocionální a energetické. Po její aplikaci dochází k výrazné psychické úlevě a celkovému zharmonizování osobnosti.

Můžete to trochu upřesnit?

Metoda vychází z poznatku, že na počátku většiny psychických i fyzických problémů je dříve prožitý negativní stres, mnohdy již vědomě zapomenutý. Jedná se o nezávislou samostatnou metodu, která nediagnostikuje, ale hledá příčinu problému. Slouží k určení emocionálního stresu, jeho uvolnění a k navození přirozeného toku energie, spouští takzvané samoléčící síly v organismu.

Jaké je vaše původní povolání a co vás přivedlo ke kineziologii?

Celá léta jsem se živila jako malířka. Nyní maluji také, ale už je to spíše jenom jako terapie. Ke kineziologii jsem se dostala skrz mojí dceru, která měla nějaké problémy a díky této metodě se jich zbavila. Od té doby mě to zaujalo a plně se této praxi věnuji.

Vy jste v tomto oboru samouk?

Kdepak. Navštěvovala jsem dvouroční kurz. A praxi s klienty praktikuji zhruba tři roky.

Kde by vás mohl klient najít, kdyby chtěl kineziologii vyzkoušet?

Praxi provádím doma v rodinném domě v Ohrazenici.

Kolik návštěv musí u vás klient podniknout?

Převážně stačí jedna návštěva na jeden problém. Po sezení vždy necháme nějaký čas, během kterého se ukáže, zda se to lepší a potom klient buď znovu přijde, nebo už ne. To hlavně záleží na něm, jak pocítí po terapii zlepšení.

Provádíte sezení denně?

Někdy ano a někdy dokonce dvě denně, ale to je maximum, protože je to velmi náročné pro mě i pro klienta.
Terapie trvá přibližně dvě hodiny a klienti na sobě pociťují úlevu již v mé poradně.

Co považujete za váš největší úspěch v tomto oboru?

Je těžké vybrat zrovna jeden, protože za příjemné považuji i to, když mi klienti zpětně píší nebo když se zprostředkovaně dozvím, že jim metoda pomohla.

Abyste ale neřekl, tak nějaký příklad uvedu. Jedna paní nemohla otěhotnět, teď už čeká miminko nebo za mnou přišla zubožená žena s chronickým únavovým syndromem, která nemohla pomalu chodit, a po prvním sezení se to zlepšilo natolik, že denně začala chodit čtyři kilometry a stále se to zlepšovalo.

Setkáváte se také s lidmi, kteří vám nevěří a kineziologii považují za šarlatánství?

Tak tahle metoda vznikla v Americe a je rozšířená po celém světě. V Čechách funguje asi patnáct let, a přesto není mezi lidmi úplně známá. Zajímají se o ní převážně lidé, kteří se zabývají alternativním způsobem řešení problémů.
Lidé, kteří se s touto metodou setkali poprvé, přijdou, vyzkoušejí si to, a buď je přesvědčím, nebo už se nevrátí. Každopádně těžkou hlavu si z těchto lidí nedělám.

Máte nějaký negativní zážitek z praxe?

Jestliže pociťuji něco negativního, jdu a sama v sobě si to odblokuji, takže ne, nemám.

Jak širokou máte klientelu?

Chodí ke mně děti, starší lidé, lidé ve střední věku, prostě všichni.

Autor: Robert Nusl

13.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Policie se koncem minulého týdne zaměřila na nákladní auta

Příbramsko - Dopravní policisté se koncem týdne společně s hlídkou cizinecké policie, s Generálním ředitelstvím cel a s Centrem služby pro silniční dopravu zaměřili na nákladní dopravu. Během dvou dnů zkontrolovali na Příbramsku celkem 21 nákladních aut a zjistili u nich 11 přestupků.

O voličský průkaz si můžete zažádat nejpozději ve středu

Příbram – Tento pátek a sobotu se konají parlamentní volby. Ti, kdo nemohou z nejrůznějších příčin volit doma, si mohou zažádat o voličský průkaz, aby svůj hlas mohli odevzdat jinde. 

Policisté rozbili další drogový gang na Příbramsku

Příbramsko – Další policejní zátah na drogový gang se uskutečnil minulý týden. Začátkem října již kriminalisté zahájili trestní stíhání skupiny deseti osob, které v Příbrami a na Berounsku prodávali zejména marihuanu. Nyní v síti uvízla větev dealerů omamných látek z Dobříšska a Sedlčanska.

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení