VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedlčanská knihovna nemá o čtenáře nouzi

Sedlčany – Není dnes už žádnou novinkou, že lidé méně čtou. Pohodlnější je pro ně internet. Přesto si na nedostatek čtenářů sedlčanská knihovna stěžovat nemůže.Do knihovny chodí v republice průměrně patnáct procent obyvatel, ale v Sedlčanech se loni dostali až na 34,3 procenta.

10.2.2012
SDÍLEJ:

Koncert a autorské čtení Jiřího Dědečka pro detiFoto: archiv Městské knihovny Sedlčany

„Bude velmi nesnadné tento počet do budoucna udržet,“ říká Blanka Tauberová z knihovny v Sedlčanech, kde mají k dispozici celkem 55 180 knihovních jednotek. Do nabídky se dají zahrnout knihy, časopisy, ale i další média a ostatní dokumenty. Mezi ty patří rukopisy, hudebniny, video kazety, CD a další podobné materiály.

Kdo nejčastěji chodí do knihovny? Mezi návštěvníky se objevují hlavně starší lidé a dospělí. Loni jich bylo 1620. Dětských čtenářů přišlo pro knihu o polovinu méně.
„V tomto ohledu je srovnání s republikovým průměrem opět velmi zajímavé. Je s podivem, kolik dětí k nám do knihovny chodí. V minulém roce u nás bylo 76,3 procent dětí ze Sedlčan a republikový standart je 25 procent,“ poukázala Blanka Tauberová na nárůst návštěvníků.

Obyvatelé Sedlčan mohou do knihovny chodit také v sobotu dopoledne. Podle slov pracovníků je tento čas nejvytíženějším v celém týdnu. Mezi jednu z tradičních akcí, které Městská knihovna v Sedlčanech pořádá je Projekt Lukášek. Lidé s širokého okolí se mohou zaměřit na prostor, který je obklopuje a navrhnout metodu nebo způsob, jak ho změnit. Jedná se o budovy, parky, návrhy dětských hřišť, sadbu stromů a další podobné návrhy. To je jedna z mnoha akcí, které vedení knihovny pro veřejnost pořádá. Dalšími jsou: Je nám dobře na světě aneb Kniha je náš kamarád, Virtuální univerzita třetího věku aneb Babičko, dědečku pojďte studovat, E-knihy – Budoucnost knihoven aneb zaniknou tištěná média?

Autor: Vlastimil Ševr

10.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Policie se koncem minulého týdne zaměřila na nákladní auta

Příbramsko - Dopravní policisté se koncem týdne společně s hlídkou cizinecké policie, s Generálním ředitelstvím cel a s Centrem služby pro silniční dopravu zaměřili na nákladní dopravu. Během dvou dnů zkontrolovali na Příbramsku celkem 21 nákladních aut a zjistili u nich 11 přestupků.

O voličský průkaz si můžete zažádat nejpozději ve středu

Příbram – Tento pátek a sobotu se konají parlamentní volby. Ti, kdo nemohou z nejrůznějších příčin volit doma, si mohou zažádat o voličský průkaz, aby svůj hlas mohli odevzdat jinde. 

Policisté rozbili další drogový gang na Příbramsku

Příbramsko – Další policejní zátah na drogový gang se uskutečnil minulý týden. Začátkem října již kriminalisté zahájili trestní stíhání skupiny deseti osob, které v Příbrami a na Berounsku prodávali zejména marihuanu. Nyní v síti uvízla větev dealerů omamných látek z Dobříšska a Sedlčanska.

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení