VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA: Za sto dní budou komunální volby

Příbramsko /ANKETA/ – V říjnu, ode dneška přesně za sto dní, se uskuteční po čtyřech letech komunální volby. V nich si obyvatelé obcí vyberou své zastupitele, kteří budou hájit jejich zájmy.

7.7.2010
SDÍLEJ:

Vedení příbramské radnice se v polovině volebního období obměnilo. Vznikla vyrovnaná koalice ČSSD a ODS. Představitelé města v novém složení neřešili sporné otázky a dohodli se na uskutečnění kroků, které vyhovovaly oběma stranám.Foto: Zbyšek Seifert

Někdo by raději viděl ve vedení města změnu a čerstvou krev, jiní dávají přednost osvědčené kvalitě. Už dvacet let ve starostenské židli sedí na sedlčanské radnici Jiří Burian. K tomu, aby ve funkci pokračoval, ho prý přesvědčuje řada občanů. No a právě na popud lidí Jiří Burian prý dá. S jakým cílem případně vstoupí současný starosta do období šestého? „Pokud mám být i v příštím volebním období starostou, chtěl bych vyřešit záležitost s pitnou vodou. Protože kde není voda, není život,“ míní Burian.

To starosta Rožmitálu Josef Vondrášek zněl daleko odhodlaněji. Právě mu končí třetí volební období. „Do voleb půjdu znovu. Co to pro mě znamená? Pracovat jako čert,“ odpověděl starosta Vondrášek, který má před sebou spoustu úkolů. Mezi ty patří rekonstrukce a rozšíření mateřské školy, oprava zdravotního střediska, revitalizace části města zejména u školy a také třeba obnova místního rozhlasu a v neposlední řadě osvětlení.

„Hlavně aby nám na to dal někdo peníze. Přitom všem bychom chtěli utáhnout nové muzeum,“ dodal starosta.

A máme tu ženu, Janu Krajmerovou, která starostuje Březnici jedno a půl druhého volebního období. Tady už sebevědomí nebylo tak veliké. Jedno je prý ale jisté, na kandidátce její jméno bude.

„Kdybych věděla, že dostanu málo hlasů, vůbec bych do toho už nešla. Pokud dostanu důvěru, budu pokračovat. Konkrétní úkoly si nedávám, je to obrovský závazek. Byly by to stejné záležitosti, jako v jiných obcích,“ zněla slova starostky Krajmerové.

První volební období kraluje Dobříši starosta Jaroslav Melša. „I letos budu v komunálních volbách kandidovat a chtěl bych pokračovat ve své práci jako starosta,“ uvedl Jaroslav Melša. Problémů k řešení je podle Melši v jeho městě spousta. Za nejdůležitější považuje, aby byla Dobříš čistá, zdaleka nepodceňuje ani údržbu chodníků a městské zeleně.

Stejně jako dobříšský starosta je i nejvyšší představitel Příbrami Josef Řihák ve svém úřadu první volební období. S komunální politikou určitě nekončí, na hlasovacím lístku ho budou moci Příbramáci zaškrtnout i letos na podzim. Zda bude chtít znovu usednout do starostenského křesla, však neřekl. „To nezáleží na mě, ale spíše na voličích. Určitě bude třeba pokračovat v evropských projektech jako třeba oprava náměstí TGM, v plánu rozvoje města či úpravě městské zeleně,“ řekl příbramský starosta.

Za největší problémy Příbrami považuje dopravu a parkování. Také by uvítal, kdyby vznikl jihovýchodní obchvat, to ale prý záleží na rozhodnutí státu.

ANKETA:

Jak dlouho už starostujete? Co byste chtěli změnit v případě znovuzvolení?

Jiří Burian (ODS)
starosta Sedlčan

Starostou Sedlčan jsem už dvacet let. K pokračování mě přesvědčují obyvatelé. Pokud mám být i v příštím volebním období starostou, chtěl bych vyřešit záležitost s pitnou vodou. Protože kde není voda, není život.

Jaroslav Melša (ODS)
starosta Dobříše

Od roku 2006. I letos budu v komunálních volbách kandidovat a chtěl bych pokračovat ve své práci jako starosta. Problémů je spousta. Důležité je, aby bylo město čisté. Podstatná je údržba chodníků či městské zeleně.

Josef Vondrášek (KSČM)
starosta Rožmitálu

Letos mi v Rožmitále končí třetí volební období. Do voleb půjdu znovu. Co to pro mě znamená? Pracovat jako čert. Chtěli bychom opravit a rozšířit mateřskou školu či zdravotní středisko. Hlavně aby nám na to někdo dal peníze.

Josef Řihák (ČSSD)
starosta Příbrami

Na příbramské radnici působím jako starosta od roku 2006, tedy jedno volební období. Příbram podle mě pálí nejvíce otázka dopravy a parkování. Výrazným zlepšením by byl určitě obchvat, to je hlavně ale záležitost státu.

7.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení