„Já bych raději nepředjímala, co bude s radary. Záležitost ještě neprošla celým legislativním procesem, takže městským policiím nezbývá než čekat, jak celá situace dopadne,“ řekla velitelka Městské policie Příbram Jaroslava Vodičková.
Podobná situace panuje také v Dobříši. „Rychlost měříme dál. Nezbývá nám než čekat, jak zákonodárci rozhodnou,“ řekl Jiří Vojíř z Městské policie Dobříš.
Příbramský starosta a poslanec parlamentu Josef Řihák ale novelu zákona nepodpořil. „Já si osobně myslím, že je to totální nesmysl. Ve státní policii chybí asi okolo pěti tisíc lidí, z toho sedm set jen v dopravní policii,“ řekl Josef Řihák. Podle něj městská policie v Příbrami vybrala loni za pokuty kvůli rychlosti maximálně šest set tisíc korun.
„Loni jsme celkově vybrali za všechny pokuty 1,6 milionu korun. Když vezmeme v úvahu, že roční rozpočet se vším všudy na jednoho strážníka je 420 tisíc a k měření rychlosti jsou potřeba tři, v podstatě se nám to nevyplatí. Tím bych chtěl říci, že město rozhodně nevydělává na pokutách za rychlost, jak jsem se dočetl v tisku,“ doplnil starosta.
Názory řidičů se ale na tuto změnu rozcházejí.
„Fungovalo to i dříve, když městská policie rychlost pokutovat nemohla, takže si nemyslím, že by došlo k nějaké výrazné změně, pokud ta novela zákona projde. Mně osobně je to jedno, protože rychlost dodržuji stejně jako ostatní předpisy,“ vyjádřil svůj názor řidič Ondřej Čížek z Příbrami.
„Já jsem jako řidič rád, už jsem dostal několik pokut za rychlou jízdu. Myslím si, že stačí, když rychlost měří jenom dopraváci,“ řekl naopak Martin Motejlek.⋌ (jv)