VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Multitým" pomáhá rodinám zajistit co nejlepší podmínky k životu

Příbram - Náhlá finanční nouze způsobená ztrátou zaměstnání či jiného zdroje příjmů, dluhy, exekuce, ztráta bydlení, násilí v rodině, záškoláctví u dětí a další problémy. To jsou mnohdy ty nejhorší možné situace, do kterých se mohou některé rodiny v průběhu života dostat.

7.5.2016
SDÍLEJ:

Řešit obtížné situace již od roku 2010 pomáhá mimo jiné Sociální poradna města, nově středisko pod Centrem sociálních a zdravotních služeb města Příbrami (CSZS), kde se občanům v nouzi dostane odborné rady a informace o odborné pomoci.Foto: archiv města

 Řešit tyto situace již od roku 2010 pomáhá mj. Sociální poradna města, nově středisko pod Centrem sociálních a zdravotních služeb města Příbrami (CSZS), kde se občanům v nouzi dostane odborné rady a informace o odborné pomoci.

Dalším účinným nástrojem řešení problémů občanů je také práce tzv. multitýmu. Prostřednictvím multitýmu si mezi sebou vyměňují informace sociální pracovnice jednotlivých středisek CSZS, jednotlivých oddělení sociálního odboru města, kontaktního pracoviště Úřadu práce Příbram, Farní charity Příbram a další pracovníci působící zejména v sociálních nebo zdravotních službách. Výměna informací a hlavně znalost terénu i jednotlivých klientů a celých rodin pomáhá při nastavení postupů, jak klientům co nejlépe, nejbezpečněji, tj. efektivně pomoci.

S jednou z cílových skupin, kterou představují uchazeči o zaměstnání, se pracuje individuálně a většinou se jedná o práci s celou rodinou, protože dopady problémů rodičů často bohužel dopadají i na děti. „Pomáháme rodinám nejprve rozklíčovat jejich základní problémy a poté se společně s nimi snažíme určit priority tak, aby se rodina v potížích co nejdříve mohla dostat zpět do normální situace," vysvětluje postup Miroslava Němcová ze Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi CSZS s tím, že právě schůzky multitýmu pomáhají zacílit konkrétní pomoc.

Navíc je vždy první dva pondělky a první dvě středy v měsíci přítomna v budově Úřadu práce v Příbrami terénní sociální pracovnice Sociální poradny, aby byla odborná pomoc pro klienty přicházející na Úřad práce přímo na místě.

Novinkou je tzv. skupinové poradenství: odborníci prostřednictvím přednášek v sociálním poradenství předávají cílové skupině klientů, kterou představují nejen uchazeči o zaměstnání, ale i např. klienti azylového domu, základní informace a rady, jak v jejich situaci postupovat. „Tato sociální prevence jim napomůže zorientovat se v nabízených sociálních službách, získat potřebné kontakty, případně si zajistit cílené (individuální) poradenství," doplňuje místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že spolupráce složek města Příbrami a příbramského Úřadu práce je dlouhodobě výborná a proto se pozitivně odráží i ve výsledcích práce s klienty, kteří by sami svou nelehkou situaci řešili velmi těžko.

Pavlína Svobodová, mluvčí radnice

Autor: Redakce

7.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Dobře vedeným výcvikem se dá zvládnout každé plemeno. Ilustrační snímek.

Dobříš bude o víkendu patřit psům. Hostí mezinárodní kynologický festival

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Příbramsko – Blíží se benefiční festival Chichtyóza, který je věnován dětem s ichtyózou. Festival se uskuteční 26. srpna dvě hodiny po poledni na Červeném Hrádku u Sedlčan.

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Březnice /FOTOGALERIE/ – Již posedmé bude v sobotu 19. srpna patřit nádvoří bývalé jezuitské koleje (Konvent) loutkovému divadlu. Akce s názvem Konvent plný loutek začíná ve 13 hodin a vystoupí zde Divadlo Cirkus Žebřík a Jiří Bilbo Reidinger. V 17.30 hodin bude následovat koncert písničkářky Sylvie Krobové.

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení