VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzejní noc připravilo šedesát žáků a učitelé

Sedlčany - Narození dítěte, dospívání, namlouvání, zdobení nevěsty, svatba, verbování na vojnu, pohřeb – to všechno patří k lidské kultuře. Tyto události byly důvodem, proč se lidé scházeli a prožívali společně radosti i trápení.

1.6.2017
SDÍLEJ:

ŠEDESÁT dětí ZUŠ Sedlčany se podílelo na programu, který přibližoval lidský život od kolébky do hrobu.Foto: Marie Břeňová

Sedlčanská muzejní noc dala návštěvníkům při netradičních zážitkových prohlídkách při Sedlčanské muzejní noci do venkovského života našich předků nahlédnout.

Od kolébky ke hrobu aneb Jak šel život nazvali žáci i učitelé Základní umělecké školy Sedlčany projekt, který představili v úterý v městském muzeu veřejnosti. „Marjánka dostala od Matěje prstýnek, ale je tuze smutná. Oni ho asi odvedou na vojnu, pokud ho pan otec nevykoupí," odříkávala již poněkolikáté jedna z účastnic muzejní noci dobře zažitý text. A při příchodu další skupiny znovu a znovu až do 20 hodin.

„Tradiční obřady slovem, tancem i hudbou přiblížilo na šedesát žáků několika oborů a na nastudování se podílelo deset učitelů. Připojili jsme se tak k celostátnímu projektu ZUŠ Open podobně jako 300 dalších škol v celé republice. Hlavním pořadatelem je Nadace Magdalény Kožené," uvedla ředitelka ZUŠ Sedlčany Vladimíra Severová. „Mám navíc radost z toho, že naši bývalí studenti a Blue Orchestra ve stejný den vystupují a zúčastňují se happeningu SchoolStock v Příbrami na náměstí," dodala Severová.

MARIE BŘEŇOVÁ

Autor: Redakce

1.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příbramský cyklista Vojtěch Sedláček (uprostřed) se stal juniorským mistrem České republiky v časovce jednotlivců.

Sedláček zářil, ve světové časovce dojel jedenáctý!

Třída I. B ZŠ Příbram v ulici Bratří Čapků pod vedením učitelky Heleny Ryčlové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Obce investují miliony, aby udržely lékaře

Příbramsko – Dětský lékař, praktický lékař, zubař v menší obci už zdaleka není takovou samozřejmostí, jako tomu bývalo dříve. Po pediatrech, kteří odešli do důchodu, zůstaly prázdné, často i dobře vybavené ordinace. Obyvatel vesnic, ale i menších měst, se proto dojíždění do těch větších nevyhnou. Vybavená, ale opuštěná ordinace zůstala před dvěma lety například v Milíně po odchodu pediatra do důchodu.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. základní školy. Už ve středu v Příbramském deníku.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení