VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce TGM: úzké silnice, široké chodníky. Lidé nechápou

Příbram – Okolí náměstí TGM v Příbrami dostává novou tvář. Kameníci dokončují nové povrchy na křižovatce s Tyršovou ulicí před radnicí. Ulice kolem náměstí bude pravděpodobně už v pondělí v provozu. Ulice a chodníky kolem Komerční banky a úřadu práce jsou hotové. Nelze si nevšimnout širokých chodníků a úzkých silnic. A to je věc, která některým lidem nejde do hlavy. Diskutují pod články na webu.

1.12.2011 26
SDÍLEJ:

Nová podoba náměstí TGM a okolí už se rýsuje.Foto: Markéta Jankovská

Například Příbramák Honza píše: „Proč jsou silničky tak úzké? Proč jsou chodníky tak strašně široké? Chápu, vozíčkáři musí také jezdit, maminky s kočárky, ale cca 4 metry? Proč jsou kanálové vpusti ve vodováze a ne ve sklonu vozovky? Jakmile do něj vjede každé vozidlo, tak bude do půlroku silnice opět rozkopaná.“

V kontrastu se širokými chodníky se lidé podivují nad úzkou silnicí.

„Šli jsme kolem s rodinou a jen jsme zírali. Nechápu toto rozhodnutí takto pitomě zúžit tuto vozovku. Nedovedu si představit, jak bude třeba Haňáček zatáčet do masny, za ním asi tak pět aut a najednou pojede sanitka nebo hasiči. To jako tu kolonu přeletí nebo si ostatní řidiči poničí svoje plechový miláčky o ty nesmyslný obrubníky? Ne, celkovou koncepci tohoto návrhu naprosto nechápu,“ diví se v přípěvku Honza.

Diskutéři se v příspěvcích obracejí na městského architekta Víta Kučeru, který měl vzhled náměstí projektovat. Vít Kučera se ale kritice pouze na svou osobu brání.

„Předem bych asi měl vysvětlit, že otázky patří autorovi projektu, tedy firmě Valbek. Můj podíl na náměstí spočíval ve specifikaci a definování zadání a následné koncepční studie. Ta byla podnětem pro následný projekt. Do něj se promítla pouze částečně,“ reaguje Vít Kučera.

Původní vize měla podle Kučery znamenat vrácení náměstí do historické podoby. Tedy jednolitou kamennou dlažbu bez stop ulice Milínské, která přes něj plyne a z náměstí ubírá celou východní část. Silnice měla být vyznačena pouze patníky a nízkými obrubníky tak, aby byl na náměstí preferován chodec.

„Toto tedy zřejmě bylo pro projektanta argumentem pro zúžení komunikací na nejmenší normovou šířku a zavedení pěších ostrůvků doprostřed komunikace, aby se chodec mohl bezpečně zastavit při přecházení frekventované vozovky. Pro serióznost by bylo potřeba se s dotazem obrátit na projektovou kancelář Valbek nebo na investora - Ředitelství silnic a dálnic,“ navrhuje Kučera s tím, že pokud jde o osazení kanálů, bude prý jistě ještě upraveno.

Jak se Vítu Kučerovi okolí náměstí líbí? „Jsem spokojený jako každý běžný občan. Účet mám v Komerčce a domů jezdím přes Dlouhou ulici. Doufejme, že stavařům vydrží počasí a nasazené tempo až do konce stavby, abychom svátky mohli prožívat bez dopravních komplikací,“ dodal Vít Kučera.

Autor: Markéta Lišková

1.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 26
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení