VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Napálení věřitelé v Sedlčanech by se mohli dočkat peněz

Sedlčany – Několik desítek lidí sledovalo s napětím, jak dopadne elektronická dražba rodinného domku seniorů ze Sedlčan. Povedený manželský pár od nich totiž vylákal pod slibem rychlého splacení peníze a k jejich vracení se pod různými výmluvami neměl.

27.6.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: Deník

Nejstarší pohledávky jsou staré již pět let. Soud uznal seniory v červenci 2012 vinnými a uložil jim podmíněné tresty. Bezúhonné občany z nich opět udělala v roce 2013 novoroční amnestie. Závazku k vyrovnání dluhů je to sice nezprostilo, ale pokud věřitelé nepřihlásili se všemi potřebnými náležitostmi své pohledávky exekutorům, budou mít prostě smůlu…

Elektronickou dražbu vedly dva exekutorské ústavy s tím, že každý dražil půl nemovitosti. Vyvolávací cena jednoho spoluvlastnického podílu na celý domek s garáží byla stanovena na 325 tisíc korun, druhého podílu 290 tisíc korun. Nový majitel, který zděný domek blízko náměstí získá, může být spokojen, protože jeho odhadní cena je podle znalce více než 1,2 milionu korun.

„Dražba byla úspěšná. Naše kancelář již vyhotovovala usnesení o příklepu," potvrdil jihlavský exekutor s tím, že nejvyšší podání bude finančně rozvrženo mezi věřitele. Na své peníze si však věřitelé musí ještě několik měsíců počkat. Pokud prý nedojde k žádnému zádrhelu, vyzve vydražitele k doplacení celé částky. Má prý na to dvouměsíční lhůtu.

„Zpravidla ji celou nevyužije, to znamená, že k doplacení dochází obvykle dříve," sdělil s tím, že po odečtení nákladů za exekuci bude uspokojovat jednotlivé pohledávky podle rozvrhu. Ten může mít vyhotovený v září. „Nedá se tedy přesně říci, za jak dlouho mohou mít přihlášení věřitelé své peníze. Za optimálních podmínek by k výplatě dle rozvrhu mohlo dojít v průběhu října," odhaduje exekutor. „Přihlášení věřitelé jsou účastníky řízení ve vztahu ke svým pohledávkám, takže budou o nařízení rozvrhového jednání vyrozuměni. Bude jim zasláno předvolání, jejich účast na jednání nicméně není povinná. Po jednání jim bude doručeno usnesení o rozvrhu," dodal. Nejnižší přihlášené pohledávky, které budou z výtěžku dražby uspokojovány, představují několik tisíc korun, ty nejvyšší kolem čtvrt milionu korun. Protože největší věřitel, kde podle našich informací šplhá „půjčka" k dvěma milionům korun, svoje nároky soudně neuplatnil, mají všichni, kteří u exekutorů pohledávky přihlásili, reálnou naději na vyrovnání.

A jaký bude další osud nemovitosti? „Vydražitel se stává vlastníkem a dlužníkům zaniká s přechodem vlastnictví užívací právo. Nedohodnou-li se jinak, je oprávněn domáhat se i vyklizení soudní cestou," nastínil v obecné rovině jihlavský exekutor.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

27.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Mistrovství v ručním česání chmele u Kutílků
2

Na ruční česání přijela posila z Moravy

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Příbramská policie dopadla sprejery

Příbram – Dva mladíci ve věku 20 a 21 let si posilněni alkoholem a dost možná i jinými návykovými látkami krátili dlouhou chvíli ničením cizího majetku. V Příbrami v ulici Boženy Němcové pobíhali se se sprejem a poničili s ním zaparkovaná auta a popelnice. Jedno z aut bylo podle policie dokonce jednoho z vandalů. Někdo na ně zavolal policii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení