VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NÁŠ DOMOV: Bavit v Milíně se může každý

Milín /FOTOGALERIE/ – Náš domov je seriál Příbramského deníku, který představuje obce na Příbramsku. V minulých dílech jsme představili Obořiště, Dolní Hbity a také Tochovice. Nyní přinášíme střípky z další obce.

1.6.2012
SDÍLEJ:

V Milíně to žije.Foto: Deník/Vlastimil Ševr

Milín žije. To je charakteristika obce nedaleko silnice R4. Bohatý program připravuje obec ve spolupráci s Centrem volnočasových aktivit. „Pocházím z Milína, na chvíli jsem se odstěhovala a nyní se zase vrátila. Žije se mi tady skvěle. Jako matka jsem obrovsky nadšená, jak Milín vychází vstříc rodinám. Je tu hodně pěkných akcí," řekla Veronika Slivková z Milína.

Nadregionální akcí je v Milíně rekonstrukce bitvy u památníků na Slivici, kterou v letošním roce navštívilo šest tisíc lidí.
V Milíně se každoročně dodržuje masopust, hromničky, pořádá pohádkový les a další akce.

Místní si zakládají na rodinném a přátelském prostředí. Potvrzuje to nedávná akce Den rodin. Ta se konala již počtvrté a vždy s jiným názvem. Den matek, Den dětí a nebo Den pro rodinu. Jde o společnou akci pro velké i malé obyvatele obce. V obci nechybí ani sportovní vyžití, kterému vládne fotbal. Místní družstvo hrálo dříve dokonce třetí nejvyšší soutěž. Nyní bojuje o návrat mezi okresní fotbalovou elitu.

Tradicí v Milíně je pozorování čápů na místním komíně. V tom samém areálu sídlí největší mimopražský filmový ateliér se čtyřmi ateliéry. Točí se v něm hlavně zahraniční koprodukce. Nejznámějším filmem, který zde vznikl, je Obsluhoval jsem anglického krále.

Starosta Milína: Nejvíce potěší poděkování

V Milíně to žije.

Milín – Starostou Milína je Pavel Nekl již několik let. Za dobu svého působení v úřadu si váží mnoha věcí, které spolu se zastupiteli v obci vybudovali.

Jak dlouho děláte v Milíně starostu?

Začínám již páté období, takže starostou jsem 18. rokem.

Jak vzpomínáte na těch 17 let, které máte za sebou?

Vstupoval jsem na místo starosty v divokém období. Šli jsme do něčeho, co jsme neznali. Je pro mě důležité, aby všichni lidé v zastupitelstvu chtěli stejnou věc a musím říct, že v Milíně to tak je. Dělá se mi tady dobře.

Na co jste za dobu svého působení nejvíce pyšný?

Dosáhlo se hodně věcí. Kdybych měl jmenovat, tak bych mohl urazit třeba zastupitele, kteří tady nyní nejsou. Musí to ohodnotit lidé. Mám radost, že tady je rozvoj. Beru hlavně věci, které nejsou vidět. Je to plyn, elektřina a také se stabilizovala kvalita vody. Nerad chodím a stříhám pásky. Potěší mě, když přijde jednou za rok člověk a poděkuje. Zároveň beru, když člověk přijde a řekne, že jsme udělali něco špatně.

Milín pořádá hodně kulturních akcí. Co myslíte, že lidi nejvíce baví?

Je složité říct, co přesně lidi baví. Jsem rád, že si tady lidé mohou vybrat. Chtějí jít na masopust, tak na něj jdou. Lidé by si měli vybrat. Vnucovat něco, je špatné.

V Milíně to žije.

Přílet čápů do Milína každoročně lidé očekávají i se na něj připravují.

V Milíně to žije.

Děti a jejich matky mají v obci široké možnosti vyžití.

V Milíně to žije.

Masopust v Milíně je každoroční tradicí.


Milín – Místem zábavy v Milíně je Centrum volnočasových aktivit. Jak funguje a co připravuje za akce? Zeptali jsme se Dany Reiterové, která v něm pracuje.

Jak zatím funguje Centrum volnočasových aktivit v Milín?

Centrum volnočasových aktivit (CVA) funguje tak, jak jsme plánovali, což znamená, že z největší části slouží jako knihovna. Dále knihovnice zajišťují odborný dozor během otevřeného Nízkoprahového klubu. Klub je propojený s venkovními prostory, kde je možno využívat také horolezeckou stěnu a do budoucna přibude venkovní ping-pongový stůl a ruský kuželník. V centru sídlí také mateřské centrum, se kterým spolupracujeme.

O co je největší zájem?

Kromě knihovní služby, které jsou nejvíce využívané, následuje mateřské centrum (to je ovšem samostatný subjekt – občanské sdružení). Svou opodstatněnost určitě obhájil nízkoprahový klub.

Jaké akce v nejbližší době chystáte?

Chystáme výstavu místní pobočky základní umělecké školy Rožmitál. Vernisáž je v úterý 5. června od 16 hodin. Výstavu zahájí hudební vystoupení. Otevřena bude do 19. června. Další akcí je výstava o rodákovi Emanuelu Bořickém.

Autor: Vlastimil Ševr

1.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Příbramsko - O víkendu 19. a 20. srpna vstupuje do nového ročníku okresní fotbalová sezona na Příbramsku. První soutěžní zápasy budou tradičně odehrány v úvodním kole poháru.  

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Předzahrádky restaurací jsou terčem kritiky

Příbram /FOTOGALERIE/ -  Třetí měsíc platí zákaz kouření v prostorách restaurací. Zapálit si cigaretu u piva či po jídle je možné jen venku. Předzahrádky snad nikdy nebyly tak obsazené jako letos.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení