VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejvyšší nezaměstnanost mezi jednotlivými okresy byla na Příbramsku

Příbram - Ve středních Čechách v červenci stoupla nezaměstnanost o 0,1 procentního bodu na 5,5 procenta. Úřady práce v regionu koncem měsíce evidovaly 49.184 uchazečů o zaměstnání, což bylo o 570 více než na konci června. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2014 registrují středočeské úřady práce pokles počtu osob v evidenci o 8353 uchazečů. Hodnota nezaměstnanosti byla loni v červenci na úrovni 6,4 procenta, meziročně tak klesla o 0,9 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

11.8.2015
SDÍLEJ:

Úřad práce. Ilustrační foto.Foto: archiv

V rámci České republiky má Středočeský kraj šestou nejnižší nezaměstnanost mezi jednotlivými kraji. Během letošního července se přišlo na pracovní úřady v kraji nově zaregistrovat 5944 lidí, to je o 963 více než v červnu. Vyřazeno z evidence bylo 5374 uchazečů, což je o 819 méně než v předchozím měsíci. "Na současné mírné zvýšení nezaměstnanosti má vliv příchod nových absolventů škol a také ukončení některých pracovních poměrů sjednaný na dobu určitou," uvedl Úřad práce.

Na konci července 2015 evidovaly úřady práce Středočeského kraje 12.656 volných pracovních míst, jejich počet se oproti červnu zvýšil o 628. Na jedno volné pracovní místo ve ve středních Čechách tak připadají čtyři uchazeči o zaměstnání.

Nejvyšší nezaměstnanost mezi jednotlivými okresy Středočeského kraje byla na konci července v okresech Příbram a Kladno, kde byla shodně na úrovni 7,5 procenta. Následují Kolín, Mělník a Nymburk se 7,1 procenta. Nejpříznivější situace je tradičně v okresech Praha-východ s 2,9 procenta, na Benešovsku byla na úrovni 3,5 procenta a na Mladoboleslasku 3,8 procenta.

Celkový počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání, kteří mohli okamžitě nastoupit do práce, byl v červenci ve středních Čechách 48.107. V celé České republice v červenci podíl nezaměstnaných osob vzrostl na 6,3 procenta, bez práce bylo 456.341 lidí.

Autor: ČTK

11.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení