VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice ušetřila pacienty od běhání mezi internisty

Příbram - Návštěva interny příbramské nemocnice už nestojí pacienty tolik času a kroků jako dříve. Zvlášť, když ještě některé ambulance byly donedávna v areálu na Zdaboři. To už je minulostí. Všechny interní ambulance jsou nyní jak se říká v jednom, a to v přízemí prostředního vchodu „infekčního" pavilonu.

5.4.2016
SDÍLEJ:

Nově zřízené Centrum interních ambulancí v příbramské nemocnici.Foto: Markéta Jankovská

Slavnostního otevření Centra interních ambulancí se v úterý zúčastnil i hejtman Miloš Petera. "Snažíme se postupně zlepšovat všech pět našich krajských nemocnic. Od roku 2012 jsme na jejich modernizaci vynaložili více než 1,1 miliardy korun. Vedení kraje si uvědomuje, že chceme-li Středočechům nabídnout lékařskou péči odpovídající medicíně 21. století a zároveň si udržet kvalitní zdravotnický personál, musíme pro to vytvořit adekvátní podmínky. Stranou samozřejmě nezůstává ani Oblastní nemocnice Příbram. Například na novou porodnici v příbramské nemocnici jsme letos vyčlenili částku v celkové výši 68,5 milionu korun," řekl hejtman Petera.

Svého tatínka v ten den doprovodila k internistovi Lenka Vlková z Chraštic. Svěřila se za svého pětadevadesátiletého otce, že nejvíc ocení ušetřené kroky, příjemné prostředí i personál.

Rekonstrukce a vybavení nové interní ambulance stály přibližně 10 milionů korun a nemocnice tuto stavbu zaplatila ze svého. Nově zřízené Centrum interních ambulancí v příbramské nemocnici.Centrum se nachází v pavilonu I, který v loňském roce prošel rekonstrukcí vnějšího opláštění včetně zateplení, výměny oken, opravy balkonů a nové fasády. V tomto pavilonu se tradičně nacházejí lůžková oddělení interní, neurologické a rehabilitační. Budova patří v areálu ke starším.

„Byla postavena v 70. letech minulého století a její vnitřní prostory nejsou zcela ideální pro poskytování zdravotní péče v 21. století. Na svou zásadní rekonstrukci teprve čekají," komentuje ředitel Stanislav Holobrada s tím, že peněz není dostatek a všechno nelze opravit najednou.

„Pacienti mají v nové interní ambulanci péči pod jednou střechou. K dispozici mají celý komplex ordinací a poraden oboru kardiologie, ambulance pro měření EKG a krevního tlaku, ergometrie, echokardiografie, rovněž i ambulance pro poruchy metabolismu –endokrinologie, diabetologie a s ní související podiatrie a protetika, ambulance pro plicní onemocnění včetně funkční diagnostiky, poradnu pro léčbu závislosti na tabáku a v neposlední řadě nutriční poradnu," přidal výčet poskytovaných služeb vedoucí lékař centra František Paďour.

Interní oddělení v Oblastní nemocnici Příbram nabízí pacientům širokou škálu péče v oblasti ambulantních i hospitalizačních služeb. Významnou součástí péče je špičkově vybavené Gastroenterologické centrum a JIP interních oborů. Ročně příbramští zdravotníci na interním oddělení provedou přibližně 40 tisíc vyšetření. Asi tři tisícovky pacientů jsou hospitalizovány na lůžkovém oddělení.

Autor: Markéta Lišková

5.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sníh na Monínci. Srpnová teplota byla spíš na plavky, ale „Sněhurky“ si rády zapózovaly u hromad umělého sněhu.
3

OBRAZEM: Sníh v srpnu na Příbramsku? Nic nemožného!

Ilustrační foto

KrimiMix: Příbramák vyhrožoval ženě podpálením domu

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Dobříš - První narozeniny v druhém století svého života oslavila v neděli klientka Domova seniorů Dobříš paní Marie Krejčová. K velkému životnímu jubileu přijela oslavenkyni popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí. Ke gratulantům se připojila ředitelka domova Marie Doležalová, personál s klienty a v neposlední řadě rodina oslavenkyně. 

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Na farmu v Žežicích přijede 42. příbramský huntík Zdeňka Hejkrlíka

Příbram /FOTOGALERIE/ - Rok se s rokem sešel a opět k posluchačům pohodové hudby přijíždí Příbramský huntík plný muziky. Jako několik posledních let se i letos festiválek uskuteční na K-Farmě v Žežicích, a to 2. září od 13 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení