VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALARIE: Příbram hyzdí odpadky, lidé se zbavují v ulicích i starého nábytku

Příbram - Zaměstnanci Technických služeb Příbram nestíhají uklízet nepořádek v ulicích. Mnozí z nás si příliš nelámou hlavu s tím, že odpadky patří pouze do koše nebo do kontejnerů.

18.3.2009
SDÍLEJ:

Zaměstnankyně technických služeb uklízí nepořádek v JIrsákových sadech po řidičích, kteří jednoduše vysypou obsah popelníků na zem.Foto: Karel Hutr

Bohužel, není až tak netypické vidět podobný obrázek, který se naskytl Příbramákům při pohledu na nádoby na domovní odpad v ulicích Průběžná a Prokopská. Vedle se někdo zbavil opotřebované sedací soupravy, chladničky s mrazákem ale i staré záchodové mísy. Strážník městské policie se vyptával místních obyvatel, zda někoho neviděli, jak se zbavuje nepotřebných věcí, ale nepochodil. Případ tedy oznámil technickým službám, aby zajistily úklid.

Podobný nepořádek je vidět ale všude v ulicích. Nejedná se sice o podobný extrém, ale o různé obaly od zboží, PET lahve a papíry se válejí skoro v každém zapomenutém koutu města, ale i na pěších zónách, u zastávek a podobně.
Nepořádku začaly technické služby zbavovat komunikace při pozimním úklidu. Jedná se především o odstranění zbytkového posypového materiálu po zimní údržbě silnic a chodníků. Pozimní úklid začal v pondělí a potrvá do konce dubna.

„Prostranství kolem silnic a chodníků bude vyčištěno od papírků, igelitů a dalších nečistot jen na plochách bezprostředně přiléhajících k chodníkům a silnicím. Není v našich silách vyčistit komplexně celé město. Úklid bude prováděn mechanickými prostředky a v některých místech ručně. Vzhledem k časovým možnostem bude prováděn především na důležitých komunikacích a chodnících. Ostatní komunikace a prostory budou vyčištěny v rámci pravidelného blokového čištění, které začíná 4. května,“ informoval zástupce ředitele Technických služeb Příbram Libor Michvocík. Technické služby už uklidily lokality Nová Hospoda, Žižkova ulice a Hvězdárna.
V ulicích, v nichž jsou zaparkovaná auta, budou sedm dnů předem umístěny dopravní značky. Technické služby z toho důvodu žádají majitele motorových vozidel, aby v den uvedený na dopravní značce neparkovali v konkrétné ulici.

„Zaparkovaná auta strojové čištění znemožňují. Časové možnosti neumožňují, abychom se vrátili do ulice, ve které nejsou respektovány dopravní značky,“ dodal Libor Michvocík.

Orientační termíny (s ohledem na povětrnostní podmínky) čištění ve vybraných ulicích:
19. 3. – 20. 3. Jiráskovy sady, Gen. Tesaříka, okolo radnice, Riegerova, U Nemocnice
23. 3. – 24. 3. nábřeží Ant. Dvořáka, Čs. Armády, Březnická
25. 3. Ryneček, Potoční, prostor před soudem, Pražská
26. 3. Milínská, Průběžná
27. 3. Osvobození
30. 3. kulturní dům + okolo, ručně zahájení Legionářů u bazénu
31. 3. Legionářů
1. 4. – 2. 4. Bratří Čapků, B. Němcové + dvory
3. 4. + 6. 4. Politických vězňů, S. K. Neumana
7. 4. – 8. 4. Kladenská, Žežická
9. 4. nám. 17. listopadu
10. 4. + 14. 4. Seifertova, Krylova
15. 4. - 16. 4. 28.října, Březohorská
17. 4. E. Beneše ke škole, Jáchymovská, Mostecká
20. 4. Drkolnov po garáže ručně okolo Družby
21. 4. Slunná, část Drkolnovská, Šachetní
22. 4. zbytek Drkolnovská, Rovná, Poštovní
23. 4. Fialka 1
24. 4. Fialka 2, U Školy
27. 4. Školní + dvory u hasičárny
28. 4. Čechovská, Sportovní, III. poliklinika, dvory
29. 4. dodělávky Čechovská křižák, Jungmannova, Purkyňova
30. 4. Březové Hory

Autor: Karel Hutr

18.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení