VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I malá Ves může pomoci vzdálené Haiti

Nová Ves pod Pleší - I pod Pleší myslíme na Haiti je název benefičního koncertu, který se v Nové Vsi pod Pleší uskuteční tento pátek. Koná se od 19.30 hodin v sokolovně a záštitu nad ním převzal Člověk v tísni. O této záslužné akci jsme si povídali s organizátorkou a šansoniérkou v jedné osobě Sylvií Krobovou.

4.3.2010
SDÍLEJ:

Organizátorka a jedna z vystupujících Sylvie Krobová. Foto: Ivan Kuťák

Kdo celou benefici pořádá?

Nápad vzešel ode mne. Hned poté, co jsem se dozvěděla o katastrofě na Haiti, jsem chtěla sama za sebe něco udělat. A to je právě tento koncert. Požádala jsem o pomoc sokoly ze Vsi, obecní úřad, ZUŠ Dobříš a jednotlivce- kamarády jako Henriku Votíkovou, grafika Pavla Černého…

Proč se koná zrovna v Nové Vsi pod Pleší?

Novou Ves jsem vybrala z důvodu, že zde už 14 let bydlím a navíc jsem chtěla tuto možnost nabídnout přímo a co nejblíže lidem, kteří se do Prahy nedostanou. A hlavně ukázat, že i malá Ves se může podílet na pomoci pro relativně vzdálené Haiti.
Ale jak všichni víme, vzdálenost, čas, prostor…jsou relativní.

Podle čeho jste vybírali vystupující?

Vystoupí takzvaní alternativní umělci. Tady je důležité podotknout, že v Čechách je mnoho výborných alternativních umělců, kteří sice nejsou známí z televize a proto nepřinesou miliony pro Haiti, ale přinesou možná tisíce a navíc radost, kvalitu a svobodné umění. A právě ti, kteří svým jménem nebourají finanční hranice, mohou velmi a vydatně pomoci i těm, kteří se přijdou na koncert podívat. Uslyší hudbu a uvidí divadlo, které je originální a svébytné.

Kdo kromě muzikantů, tedy Vás či Ridiny Ahmed, vystoupí?

Herec Jiří Bilbo Reidinger, herečka Vanda Hybnerová, pan starosta, žák dobříšské Základní umělecké školy Jan Tesař a dáma z Člověka v tísni, která promluví o Haiti a upřesní, kam vybrané peníze půjdou. Všichni bez nároku na honorář.

Co bylo při přípravě celé akce nejtěžší?

Přesvědčit některé o tom, že Člověk v tísni je renomovaná společnost a opravdu peníze dojdou tam, kam mají. A pak nervozita a doufání, kolik lidí přijde takovouto akci podpořit.

Karel Souček

4.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Vítěz turnaje Hospoda Cup 2017.

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Uživatelé skateparku se těší na "bazén"

Příbram /FOTOGALERIE/ - Nad tratí u bývalého Junior klubu se rozevírá křoví a po písčité vyježděné cestě z něho vyjíždí na kole s nízko nastaveným sedlem zhruba sedmnáctiletý kluk v kšiltovce, s batohem na zádech a tetováním na krku. Je trochu zklamaný, nikdo tam není.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení