VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový sběrný dvůr tříděného odpadu v Příbrami byl otevřen

Příbram - V úterý byl zahájen provoz v nově postaveném sběrném dvoře v Příbrami. Nachází se v nezastavěné části města, na jižní straně od areálu stávající čistírny odpadních vod v oblasti Za Balonkou.

23.1.2015
SDÍLEJ:

Sběrný dvůr - ilustrační snímekFoto: Deník

Sběrný dvůr je určen obyvatelům města Příbrami k dočasnému uložení odpadů kategorie O (ostatní) a N (nebezpečné). Byl vybudován díky dotaci poskytnuté v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celkové výdaje na výstavbu a vybavení sběrného dvora byly přibližně 17,4 mil. Kč, dotace byla vyplacena ve výši cca 13,1 mil. Kč, spoluúčast města činila cca 4,3 mil. Kč. Dotace zahrnuje jak příspěvek Státního fondu životního prostředí ČR (cca 700 tis. Kč, tj. 5 % celkových způsobilých výdajů), tak větší část (cca 12,4 mil. Kč, tj. 85% podíl celkových způsobilých výdajů) hrazenou Evropskou unií z Fondu soudržnosti.

Součástí projektu bylo vybudování skladovacích objektů, vytvoření zpevněných ploch, instalace prvků ochrany areálu před nepovoleným vniknutím, nakoupení velkoobjemových kontejnerů na sběr bioodpadu, objemného odpadu, železného šrotu, plastů, pneumatik a polystyrenu. Pro shromažďování textilu, bílého a barevného skla, nápojových kartonů, plastů a papíru byly pořízeny kontejnery se spodním výsypem. Součástí projektu je i dodávka vnitřního vybavení sběrného dvora, kromě zmíněných kontejnerů pak pořízení lisu na papír a drobné mechanizace (váha, paletový vozík). Na sběrném dvoře bude docházet pouze k úpravě (dotřídění, lisování, drcení) odpadů. Cílem projektu bylo vybudovat kapacitně dostačující sběrný dvůr, který bude sloužit ke shromažďování odpadů od občanů města Příbrami, a vytvoření podmínek pro shromažďování tříděného odpadu, který je možné předat oprávněným osobám k dalšímu využití.

Sběrný dvůr je otevřen v pracovní dny od 9.00 – 18.00 hod. a v sobotu od 9.00 – 12.00 hod. Nově otevřené moderní, čisté a přehledné zařízení nahradí kapacitně a dopravně nevyhovující stávající sběrný dvůr v ul. Gen. R. Tesaříka. Ten bude od 1. března 2015 definitivně uzavřen.

Součástí areálu je i kompostárna, která bude otevřena s počátkem vegetačního období roku 2015. Ta bude zpracovávat biologicky rozložitelný odpad z údržby veřejné zeleně a bude také k dispozici občanům města. Pavlína Svobodová, mluvčí radnice

Autor: Redakce

23.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

The Tap Tap
24

The Tap Tap odehrají šedesát koncertů ročně

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.  

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).

AKTUALIZOVÁNO

Odkoupíme vepřín v Letech, schválila vláda

Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda dnes krok schválila, uvedl na twitteru ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení