VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodáci uspěli na manažerských postech v Jincích

Jince - Středisko obsluhy výcvikového zařízení Brdy má nového náčelníka, stejně jako hořovická divize Vojenských lesů a statků ČR se sídlem v Jincích, která od listopadu nového ředitele. Na velitelskou pozici v útvaru, který má na starosti provoz vojenských zařízení na celém území Vojenského výcvikového prostoru Brdy, usedl také od 1. listopadu Vlastimil Urban. Ten po třech letech vystřídal podplukovníka Radka Malaníka, který odešel do Vyškova na pozici přednosty Vojenského újezdu Březina.

4.11.2011
SDÍLEJ:

Dnes již bývalý ředitel hořovické divize VLS ČR Luděk Velen (vpravo) u velitele 13. dělostřelecké brigády plukovníka Jana Třináctého, který ho za dobrou spolupráci odměnil Pamětním odznakem 13. dělostřelecké brigády „Jaselské“ a přátelským stiskem ruky.Foto: Michal Abrhám

Major Urban strávil většinu svojí vojenské kariéry u dělostřelců na opačném konci republiky. V tomto období ve struktuře 4. brigády rychlého nasazení a následně 13. dělostřelecké brigády absolvoval i pět zahraničních misí Armády České republiky v Bosně, Kosovu i v Iráku. I když v současné době jeho rodina bydlí v Táboře, k Jincům má vřelý a trochu i nostalgický vztah. V roce 1974 se v rodišti slavného houslisty Josefa Slavíka totiž narodil.

Novým ředitelem Vojenských lesů a statků ČR divize Hořovice se ke stejnému datu stal Petr Švadlena, který na novou funkci přišel z postu ředitele divize Plumlov hospodařící na území Vojenského výcvikového prostoru Březina.

První pracovní návštěva ředitele Švadleny u velitele 13. dělostřelecké brigády plukovníka Jana Třináctého se týkala vzájemné komunikace a spolupráce v posádce i při výcviku v Brdech v nadcházejícím období. Velmi dobrou spolupráci s odcházejícím ředitelem Luďkem Velenem ocenil plukovník Třináctý Pamětním odznakem 13. dělostřelecké brigády „Jaselské“ a přátelským stiskem ruky.

Nový ředitel Švadlena brdské hory dobře zná z let 1993 -2004, kdy nejprve sloužil na lesní správě v Jincích a následně na ředitelství v Hořovicích.

Michal Abrhám

Nový velitel Střediska obsluhy výcvikového zařízení Brdy Vlastimil Urban. Foto: Michal Abrhám


4.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení