VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O vlakové zastávce u Nováku se opět jedná, záměr neusnul

Příbram – Záměr postavit druhou vlakovou zastávku v Příbrami nespí. S nápadem přišlo zhruba před třemi lety sdružení Sdružení Rakovnicko-Protivínská dráha. Zpracovalo k tomu tehdy vlastní studii, kterou ve formě vývěsek a projektů představilo v několika etapách veřejnosti. Po několika vlastních průzkumech a anketách tyto projekty umístilo ve vybraných institucích po městě, k prostudování širší veřejnosti. Také anketa na webových stránkách Příbramského deníku ukázala, že naprostá většina čtenářů by si zastávku přála, neboť by například lidé z Křižáku nemuseli cestovat na vlak na nádraží.

10.5.2015 4
SDÍLEJ:

Mapka s vyznačenými železničními stanicemi.Foto: Repro

Jaká je situace dnes, na to jsme se zeptali předsedy sdružení Ondřeje Švandelíka. „Z pozice našeho spolku se nic nemění, tento záměr dlouhodobě podporujeme a podnikáme určité kroky, které by měly vzbudit aktivitu příslušných orgánů města k rozhodnutí o zahájení jednání se správcem železniční infrastruktury (SŽDC, s.o.), který je v mnoha případech i hlavním investorem podobných staveb."

Podle reakce příbramského starosty Jindřicha Vařeky je město záměru nakloněno.

„S panem Ondřejem Švandelíkem jsem již několikrát jednal a domluvili jsme si společný postup v této věci. Já sám jsem příznivcem zbudování nové železniční stanice, která by propojila sídliště se starou částí Příbrami. Plánovaná investice cca 10 milionů korun mi připadá jako přijatelná, a proto budu tento záměr podporovat," říká starosta.

Projekt navazuje v nové podobě na neuskutečněný záměr vedení města Příbram z poloviny 90. let minulého století, kdy byla dokončena rozsáhlá sídlištní zástavba v oblasti Příbrami V a VII (Fialka, Drkolnov, Křižák). Tyto lokality se nacházejí blízko železniční trati. Podle Švandelíka je z těchto lokalit dráha špatně dostupná. Týká se to zejména sídliště Březové Hory. Rozvržení železnice podle sdružení odráží stav osídlení v roce 1875, kdy byla vybudována současná historická železniční stanice na rozmezí dnešní staré Příbrami a Březových Hor.

Návrh železniční zastávky počítá s vybudováním nástupištní hrany pod opěrnou zdí Hasičského záchranného sboru o délce maximálně 150 metrů, s jednoduchým přístřeškem pro cestující, veřejným osvětlením a kamerovým systémem.

Autor: Markéta Lišková

10.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení