VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Školáci dostali vysvědčení a začínají jim prázdniny

Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Prázdniny jsou tady. Začínají sice až v sobotu, ale školáci si v pátek vyzvedli vysvědčení a ve škole se zdrželi někde sotva jednu hodinu.

30.6.2017 AKTUALIZOVÁNO 30.6.2017
SDÍLEJ:

Se školou se loučili i školáci v Milíně.Foto: Josef Němec

S těmi mladšími byli ve třídách rodiče či prarodiče, aby je po rozdání vysvědčení vyzvedli a odvedli či odvezli domů. Starší se s neskrývanou radostí sami vyhrnuli ze školních budov vstříc prázdninovým dobrodružstvím.

Pražskou ulicí v centru Příbrami se hrnou hloučky sebevědomých studentů v sáčku a vypadá to, že je vůbec nic nerozhodí. Ani nějaká ta horší známka v dokumentu stočeném do ruličky a zastrčeném v kapse. To před základní školou v Jiráskových sadech v Příbrami je atmosféra jako před kinem, kde právě skončil dojemný film se špatným koncem. Dívky jako z cukru mají sice vysvědčení plné jedniček a dvojek, ale po tvářích se jim kutálejí slzy jako hrachy. Lucka, Kačka, Eliška, Eliška a Anička se navzájem uklidňují a jak jedna druhou vidí plakat, spustí se jí slzy znovu. Proč ty slzy? "My jsme dneska museli opustit naší paní učitelku, kterou jsme měli od první třídy," ujímá se slova Lucka a ostatní dívky mají co dělat, aby udržely čerstvé emoce. Paní učitelka Radoslava Kybikásová dnes od své bývalé třídy dostala třiadvacet růží, zlatem napsaná jména dětí, hodinky a čokoládu. A také slib, že ji budou chodit navštěvovat.

Začínají ale vytoužené letní prázdniny plné výletů, zážitků, seznámení a cestování. Lucka pojede na tábor a někam s rodiči, Kačku také čeká táborový pobyt a cesta na Slovensko. "Já jedu do Bulharska do hlavního aquaparku, největšího na světě," zvedá ruku Eliška. 

Redakce Příbramského deníku přeje dětem i pedagogům krásné prázdniny. (kh, maja)

Autor: Karel Hutr

30.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Třída I. B ZŠ Příbram v ulici Bratří Čapků pod vedením učitelky Heleny Ryčlové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. základní školy. Už ve středu v Příbramském deníku.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Srdíčkové dny opět pomáhají vážně nemocným dětem

Příbramsko - Na zdravotní a kompenzační pomůcky vážně nemocnému ročnímu Honzíkovi, ale i dalším dětem v celé republice, pomáhají letošní podzimní srdíčkové dny. Obecně prospěšná společnost Život dětem organizuje veřejné sbírky již osmnáct let.

Řada živočichů v Brdech na objevení ještě čeká

Brdy /FOTOGALERIE/ - V Chráněné krajinné oblasti Brdy může návštěvník při svých toulkách potkat druhy vzácných živočichů, které se vyskytují jen na několika dalších místech v Evropě. Jaké druhy to jsou a další zajímavé informace k nim prozradil zoolog David Fischer z Hornického muzea Příbram.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení