VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od dubna platí nový organizační řád Městského úřadu Příbram

Příbram - Rada města Příbrami na svém lednovém jednání schválila Organizační řád Městského úřadu Příbram platný k 1.4.2015. Důvodem změny struktury úřadu je proces racionalizace a zvýšení efektivity výkonu jednotlivých činností vykonávaných Městským úřadem Příbram.

1.4.2015
SDÍLEJ:

Příbramská radnice.Foto: DENÍK/Markéta Jankovská

V rámci reorganizace došlo ke změnám v cca 20 kancelářích, stěhování se týkalo téměř 50 zaměstnanců, tomu v odpovídajícím rozsahu byla upravena počítačová síť, elektronická spisová služba, byly posíleny telefonní ústředny, provedeny rozpočtové změny a cca pro 100 zaměstnanců byly zpracovány personální dokumenty.

„Organizační řád byl měněn sice průběžně, naposledy však v roce 2011. Doba pokračuje a je třeba se přizpůsobovat. Existuje mnoho nových zákonů a nařízení, máme například nový Občanský zákoník. To jsou vnější vlivy, které mají dopad na chod veřejné správy. Je samozřejmé, že jednou za čas je zapotřebí tyto vnější změny promítnout i do vnitřní struktury městského úřadu. To je jedna věc. Druhá věc je ta, že přišlo nové vedení, které je jinak složeno, než bylo vedení předchozí. Z těchto důvodů v podstatě již nebylo možné převzít původní schéma," vysvětlil nutnost změny již dříve starosta Jindřich Vařeka s tím, že mnohé z patnácti odborů byly buď přetransformovány anebo doplněny. „K 1. dubnu má úřad celkem 206 zaměstnanců," dodal starosta Vařeka.

Nově vzniklé odbory:
1) odbor kancelář města
2) odbor investic a rozvoje města
3) odbor správy majetku
4) odbor občanských agend
5) odbor práva a veřejných zakázek

Zrušené odbory:
1) odbor silničního hospodářství a investic
2) odbor právní
3) odbor koncepce a rozvoje města
4) odbor ochrany a obrany

V rámci změn souvisejících s organizačními změnami městského úřadu bylo vyhlášeno celkem 12 výběrových řízení, z toho:
- 5 výběrových řízení na vedoucí odborů (odbor správy majetku, odbor kancelář města, odbor práva a veřejných zakázek, odbor investic a rozvoje města, odbor občanských agend)
- 4 výběrová řízení na vedoucí oddělení (odd. územního plánování, odd. přípravy a realizace projektů, odd. rozvoje města a odd. sociální prevence a kurately)

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Autor: Redakce

1.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení