VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava Mariánské pokračuje, trvat by měla do konce května

Příbram – Před zimou pozastavená oprava Mariánské ulice v Příbrami se znovu rozjíždí. Ode dneška bude ulice opět neprůjezdná, vrátí se sem stroje firmy Strabag. Lidé, kteří v ulici bydlí nebo pracují, se budou muset ještě do konce května obrnit trpělivostí.

10.3.2013 AKTUALIZOVÁNO 10.3.2013
SDÍLEJ:

Beseda s lidmi z Březových Hor o rekonstrukci Mariánské ulici.Foto: archiv města

Také cestující čekají v souvislosti s opravou ulice uzavírky a částečná omezení v dopravě. Kde vám do konce května nezastaví linka MHD, najdete v tabulce.

Kde nebude stavět autobus?
Po dobu rekonstrukce nebudou obsluhovány obousměrně autobusové zastávky „Příbram, Březové Hory Mariánská" pro linky MHD č. 3A, 3B, 3C, 10A, 10B. Náhradní autobusová zastávka bude „Příbram, sídl. Politických vězňů".

Dále nebude jednosměrně obsluhována autobusová zastávka „Příbram, Březové Hory, nám. J. A. Alise" pro linky MHD č. 3A a 10A, tj. ve směru z Rožmitálské ulice a MHD linky č. 3B, 3c a 10B ve směru od Stalingradu.

Jak je na tom opravená část Mariánské ulice? „V loni opraveném úseku vozidla projedou, bude zde však částečně omezeno parkování," upozornil starosta Příbrami Pavel Pikrt.


Opravy jsou rozděleny do tří etap a znovuotevření a obnovení průjezdnosti je plánováno na 31. května.
Po dobu rekonstrukce bude mimo jiné komplikovanější i svoz domovních odpadů z těchto míst.

„Kontejnery budou umístěny tak, aby se k nim dostaly vozy technických služeb, a občané budou o jejich umístění včas informováni letáky ve schránkách," dodal Pikrt.

Oprava ulice už loni způsobila některým obyvatelům a zejména podnikatelům značné problémy. Lidé měli možnost zúčastnit se v týdnu další z pravidelných debat se Spolkem přátel Březových Hor, na níž se dostavil starosta spolu s radním Jurajem Molnárem a Zdeňkem Škaloudem z odboru silničního hospodářství. Hlavním tématem tentokrát bylo pokračování prací v Mariánské ulici. Hovořilo se také o plánovaném budování podzemních kontejnerů.

„Budeme se snažit o to, aby lidé byli dostavbou dotčeni co nejméně. Veškeré potřebné informace budou včas doručeny do schránek všem obyvatelům Mariánské ulice. V případě, že v průběhu rekonstrukce dojde k jakýmkoliv komplikacím ze strany občanů, mohou se obrátit na techniky stavby, jejichž kontakty budou uvedeny na informačních letácích," uvedl Zdeněk Škaloud.

Dále zástupci města informovali o přípravě projektu umístění podzemních kontejnerů, kde jednou z lokalit byly právě Březové Hory. Kontejnery by měly v budoucnu vyřešit dlouhodobý problém s odpady.

„Místo, které bylo původně projektantem vytipováno, bohužel nebylo schváleno. Náhradní prostor, který by splňoval podmínky pro umístění kontejneru, to znamená, aby zde byly inženýrské sítě a dostatečný prostor pro manipulaci, zatím stále hledáme. Projekt tak v tomto roce ještě zřejmě realizován nebude," dodal starosta Pikrt.

Autor: Markéta Lišková

10.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Na ruční česání přijela posila z Moravy

Přílepy – Mezi prvními letos opět padly v sobotu štoky na chmelnici u Kutílků při dalším mistrovství v ručním česání chmele. Začátek letos odstartoval výstřel z pistole na návsi. Odtud se česáči chvatně vydali na chmelnici. Museli bojovat s pěkným bahnem, protože se tu v noci přehnala pořádná bouřka. Ale to nikoho neodradilo.

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení