VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava Mariánské postupuje v blocích, kvůli kanalizaci a vodě

Příbram – Před zhruba deseti dny byla zahájena jedna z nejvýznamnějších investičních akcí v Příbrami v letošním roce – generální rekonstrukce Mariánské ulice. Navštívili jsme ulici a zmapovali situaci kolem rozsáhlé rekonstrukce. Obyvatelé jsou rádi, že se oprava dělá, někteří ale nesouhlasí s návratem dlažby do ulice, jiní se domnívají, že práce postupují pomalu a firma nestačí za čtyři měsíce stavbu dokončit. Zeptali jsme se, jak je to s postupem prací a na koho se mají lidé obrátit v případě problémů.

19.7.2012
SDÍLEJ:

Rekonstrukce Mariánské ulice v Příbrami.Foto: Lea Enenkelová

Podle projektu mají práce trvat ony čtyři měsíce a proto Odbor silničního hospodářství a investic Městského úřadu Příbram povolil uzavírku komunikace Mariánská ulice v úseku od křižovatky s ulicí Pod Haldou po křižovatku s náměstím J. A. Allise v místní části Březové Hory od 9. července do 9. listopadu.

„Zakázku získala firma Strabag, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu za provedení prací a to přibližně 14,8 milionu korun. Rekonstrukci platí město Příbram celou ze svého rozpočtu," zaznělo z radnice.

K postupu prací řekl starosta Josef Řihák: „Oprava bude postupovat v blocích přibližně po 50 až 100 metrech. Přístup k nemovitostem bude po celou dobu rekonstrukce ulice občanům umožněn. Do opravované ulice bude po dobu stavby ve velmi omezené míře povolen vjezd vozidlům těm občanům, kteří v Mariánské vlastní nemovitosti, nebo kteří zde bydlí."

Starosta také připomněl, že o chystané stavbě v průběhu přípravy místní občany radnice informovala při dvou veřejných diskuzích, které společně s odborem silničního hospodářství a Spolkem přátel Březových Hor za tímto účelem uspořádal.

„Na těchto setkáních se mimo jiné řešilo, jak budou budovány přípojky k jednotlivým nemovitostem. Vysvětlovali jsme zde také, proč musí mít malá část opravené ulice dlážděný povrch, když občané se většinově v anketě, kterou jsme zde uspořádali, rozhodli pro asfalt. Očekávám, že majitelé domů v Mariánské ulici budou s dodavatelskou firmou v průběhu výstavby spolupracovat tak, aby oprava proběhla hladce a rychle. Jsem rád, že se nám také podařilo dojednat, že současně s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace se v ulici vymění i plynovodní rozvody," upřesnil Josef Řihák.

K 16. červenci byl odstraněn povrch a dlažební kostky v úseku 50 metrů od křižovatky s ulicí Pod Haldou. Chodníky jsou průchozí, v tělese vozovky se bagruje a bude se zde dělat oddílná kanalizace a vodovod.

Po dobu rekonstrukce Mariánské ulice je mimo jiné komplikovanější i svoz domovních odpadů z těchto míst. Podobně, jako když se dělala Husova a Rožmitálská, budou i tentokrát obyvatelé dotčené ulice informováni o organizaci svozu komunálního odpadu prostřednictvím letáků vhazovaných do schránek.

„Děkuji za to, že místní občané pochopili nutnost provést generální opravu Mariánské ulice. Vím, že rekonstrukce omezí kromě občanů zdejší podnikatele a živnostníky. Je proto v našem společném zájmu, aby stavební práce proběhly co možná nejrychleji a bez zbytečných komplikací. Pokud by se vyskytly nějaké problémy, mají občané možnost telefonovat pracovníkům Městského úřadu Příbram, kteří mají průběh rekonstrukce Mariánské ulice na starosti," uzavřel Řihák. 

V případě kompikací volejte:

Z. Škaloud – tel. č. 777 826 308
R. Hadač – tel. č. 608 153 223
P. Růžička – tel. č. 731 609 910

Změny v dopravě kvůli rekonstrukci:

Objížďky po dobu rekonstrukce budou pro autobusy MHD Příbram vedeny ulicemi Politických Vězňů a Kladenská. Pro ostatní dopravu povede objízdná trasa ulicemi Pod Haldou, Kladenská a K Dolu Marie. Objížďky budou vyznačeny oranžovou směrovou šipkou.
Před zahájením uzavírky nechala firma Strabag, a. s., provést kontroly dopravního značení objízdných tras Dopravním inspektorátem Policie České republiky.

Po dobu rekonstrukce nejsou obsluhovány obousměrně zastávky MHD „Příbram, Březové Hory, Mariánská" a „Příbram, Březové Hory, náměstí J. A. Allise". Uvedené zastávky jsou obsluhovány autobusy MHD linek číslo 10A, 10B, 3A, 3B a 3C. Náhradními zastávkami pro zmíněné linky budou stanice „Příbram, sídliště, Politických Vězňů" a „Příbram, Březové Hory, rozcestí Zdaboř".

Autor: Redakce

19.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Příbramsko - O víkendu 19. a 20. srpna vstupuje do nového ročníku okresní fotbalová sezona na Příbramsku. První soutěžní zápasy budou tradičně odehrány v úvodním kole poháru.  

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Předzahrádky restaurací jsou terčem kritiky

Příbram /FOTOGALERIE/ -  Třetí měsíc platí zákaz kouření v prostorách restaurací. Zapálit si cigaretu u piva či po jídle je možné jen venku. Předzahrádky snad nikdy nebyly tak obsazené jako letos.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení