VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevření koridoru v domově seniorů bylo velkolepou show

Sedlčany – I když nové spojovací chodby slouží v sedlčanském domově seniorů několik týdnů, teprve v pátek byl koridor oficiálně opravdu slavnostně otevřen. Ředitelka Jaroslava Kocíková tuto příjemnou událost začlenila do Dne Domova, kdy si všechny pavilony zařízení, jehož zřizovatelem je Krajský úřad Středočeského kraje, mohli zájemci důkladně prohlédnout.

21.9.2015
SDÍLEJ:

PÁSKA je připravena....Foto: Marie Břeňová

Nůžek se kromě ředitelky Kocíkové chopil krajský zastupitel Josef Řihák, který v době kdy zastával post středočeského hejtmana, celý projekt nastartoval. „Pamatuji si ještě na původní koridor. Určitě to jsou dobře vynaložené peníze. Spojovací chodby jsou vkusné a na rozdíl od těch starých jsou zateplené, vytápěné, protiskluzové a dobře větratelné. Všechny tyto přednosti jsou dobré pro obsluhující personál a především pro klienty," poznamenal Řihák. Ruku pro krajskou investiční akci za 7,1 milionu korun zvedla i radní Středočeského kraje pro oblast sociální péče a senátorka Emilie Třísková. Také ta si spolu s dalším zástupcem kraje Jiřím Svobodou, předsedou výboru pro sociální věci, nechala na památku kousek přestřižené oranžové stuhy. „Mám skutečně velikou radost, že se koridor vybudoval, protože sedlčanské zařízení patří s kapacitou 300 míst mezi ta největší v rámci Středočeského kraje. Je významné a kvalitní. Jsem ráda, že jsme se tu sešli zastupitelé kraje, kteří podpořili, aby se peníze účelně na tuto akci vynaložily," sdělila Třísková. Na čestné místo zasedl v jídelně také senátor a sedlčanský starosta Jiří Burian nebo petrovický starosta Petr Štěpánek.

„Naše obec má v Domově umístěných několik seniorů. V tuto chvíli to jsou čtyři ´děvčata´. Této služby si vážíme.Umíme se postarat o ty spoluobčany, kteří vyžadují nějakou službu čas od času, umíme i terénní práci, ale sami nejsme schopni lidem, kteří vyžadují trvalou péči, ji poskytnout. Nemáme na to ani kapacity, speciální odbornost a ani potřebné zdravotnické pomůcky. S našimi seniory tím, že se přestěhují do Sedlčan, kontakt neztrácíme. Navštěvujeme je při jejich výročích a pokud o to stojí, přijedeme si s nimi popovídat i během roku," řekl nám starosta Štěpánek.
Koridorem došli domácí i hosté do jídelny domova, kde bylo připraveno bohaté občerstvení. Zkrátka nepřišli ani méně pohybliví klienti, kteří zůstali na pokojích. Program mohli sledovat prostřednictvím místní televize a personál jim donesl různé dobrůtky až k lůžku.

Překvapením pro posluchače bylo vystoupení Josefa Matury, zpěváka a muzikanta ze skupiny Pepino band, kterého znají díky televizi Šlágr. V Sedlčanech vystoupil Pepíno sólově. Mikrofonu se jako moderátor Dne Domova chopil Jaroslav Repetný. Ten přiblížil další program. Po Pepínu Maturovi dostala prostor taneční skupina Slimka ze Sedlčan, po polední pauze se mohli návštěvníci seznámit s módními trendy prostřednictvím přehlídce oděvního studia manželů Karasových, na tu navázalo hudební a taneční vystoupení Hradecké panenky. Judisté z Příbrami měli na svoje akční vystoupení půlhodinku. Závěr patřil šermířům místní skupiny Corpus Belatores.

Program byl i venku, kde vyhrávala hudba, opékalo se prasátko a bylo možné vyzkoušet na dopravním hřišti skútr Leo. V zimní zahradě byla výstava ručních prací klientů a na pokojích se věnovala seniorům Irena Bartoňová, která se sedlčanským domovem dlouhodobě spolupracuje v rámci canisterapie. Marie Břeňová

Autor: Redakce

21.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sníh na Monínci. Srpnová teplota byla spíš na plavky, ale „Sněhurky“ si rády zapózovaly u hromad umělého sněhu.
3

OBRAZEM: Sníh v srpnu na Příbramsku? Nic nemožného!

Ilustrační foto

KrimiMix: Příbramák vyhrožoval ženě podpálením domu

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Dobříš - První narozeniny v druhém století svého života oslavila v neděli klientka Domova seniorů Dobříš paní Marie Krejčová. K velkému životnímu jubileu přijela oslavenkyni popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí. Ke gratulantům se připojila ředitelka domova Marie Doležalová, personál s klienty a v neposlední řadě rodina oslavenkyně. 

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Na farmu v Žežicích přijede 42. příbramský huntík Zdeňka Hejkrlíka

Příbram /FOTOGALERIE/ - Rok se s rokem sešel a opět k posluchačům pohodové hudby přijíždí Příbramský huntík plný muziky. Jako několik posledních let se i letos festiválek uskuteční na K-Farmě v Žežicích, a to 2. září od 13 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení