VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pásku u dvířek na Rákosníčkovo hřiště přestřihly děti

Sedlčany – Lezecká stěna, prolézací síť, klouzačka, houpačka, hnízdová houpačka, kolotoč, pískoviště, pérové houpačky, herní domeček… to všechno mohou od neděle 4. června využívat malí návštěvníci Rákosníčkova hřiště.

6.6.2017
SDÍLEJ:

O hřiště za 1,5 milionu korun se zasloužili počtem 21 079 hlasů nejen obyvatelé Sedlčan, ale i okolních obcí.Foto: Marie Břeňová

Cestu k němu lemovaly žluté a modré balonky. O hřiště za 1,5 milionu korun se zasloužili počtem 21 079 hlasů nejen obyvatelé Sedlčan, ale i okolních obcí. Sedlčany v kategorii měst do 10 tisíc obyvatel suverénně skončily v soutěži známého obchodního řetězce na prvním místě. Druhým městem na Příbramsku, které si hřiště vybojovalo, byla s počtem hlasů 18 988 také Dobříš.


První červnová neděle přilákala do lokality Na Potůčku stovky lidí. Není divu. Sedmihodinový program, který začínal v 10 hodin, nabízel pořádnou porci zábavy. Ještě před oficiálním otevření hřiště a předání symbolického klíče starostovi Sedlčan Jiřímu Burianovi si děti vyzkoušely kromě herních prvků, které tu trvale zůstanou, různé soutěže. Šikovnost prokázaly například při chytání rybiček, skládání maxipuzzlí, nebo házení míčků na cíl. Mohly také ponořit štětec do libovolné barvy a namalovat si s ním plaňku na 75 cm vysokém plůtku.


Pásku u dvířek na Rákosníčkovo hřiště tentokrát přestřihly děti – nůžky svěřili pořadatelé například pětiletému Péťovi Boučkovi, tříletému Ríšovi, jedenáctileté Adélce, Toníkovi… „Rákosníčkovo hřiště je naprosto úžasné. Moc se mi líbí, je to nádherný dar a teď už bude na nás, abychom si ho nenechali zničit a postarali se o jeho údržbu. Hřiště, které nám bylo dneska předáno, budeme brát jako veřejné prostranství, o které budou pečovat především pracovníci Sedlčanských technických služeb," uvedl sedlčanský starosta.

Přibližně o půl jedenácté děti vyvolaly potleskem hlavní hvězdu nedělního programu Michala Nesvadbu, kterého znají především díky televiznímu pořadu Kouzelná školka. Dokázal vtáhnout do svých hrátek malé diváky a pobavit i dospělé. V programovém bloku se představili i místní tanečníci z klubu Slimka, nechybělo divadelní představení o Rákosníčkovi. S tímto večerníčkovým hrdinou, po kterém hřiště po celé České republice nesou jméno, se mohli nechat zájemci také vyfotografovat na památku.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

6.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příbramský cyklista Vojtěch Sedláček (uprostřed) se stal juniorským mistrem České republiky v časovce jednotlivců.

Sedláček zářil, ve světové časovce dojel jedenáctý!

Třída I. B ZŠ Příbram v ulici Bratří Čapků pod vedením učitelky Heleny Ryčlové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Obce investují miliony, aby udržely lékaře

Příbramsko – Dětský lékař, praktický lékař, zubař v menší obci už zdaleka není takovou samozřejmostí, jako tomu bývalo dříve. Po pediatrech, kteří odešli do důchodu, zůstaly prázdné, často i dobře vybavené ordinace. Obyvatel vesnic, ale i menších měst, se proto dojíždění do těch větších nevyhnou. Vybavená, ale opuštěná ordinace zůstala před dvěma lety například v Milíně po odchodu pediatra do důchodu.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. základní školy. Už ve středu v Příbramském deníku.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení