VYBRAT REGION
Zavřít mapu

AKTUALIZOVÁNO, DISKUZE, ANKETA: Ředitele příbramské nemocnice Bočka odvolali, nemocnici bude řídit Stanislav Holobrada

Příbram/ Jen pár hodin po svém pondělním nástupu do funkce hejtmana Středočeského kraje prezentoval David Rath, že vyhodí šéfy pěti krajských nemocnic, a to v Benešově, Kolíně, Kladně, Mladé Boleslavi a v Příbrami. Funkci předsedy představenstev všech pěti oblastních nemocnic bude zastávat advokát Aleš Buriánek. Řízením Oblastní nemocnice Příbram pověřilo představenstvo MUDr. Stanislava Holobradu. Dosavadního ředitele příbramské nemocnice Romana Bočka ve středu oficiálně odvolal náměstek hejtmana pro zdravotnictví Zdeněk Seidl.

25.11.2008 16
SDÍLEJ:

Roman Boček v době, kdy ještě šéfoval příbramské nemocniciFoto: Deník

"Beru to jako výzvu. Není to pro mě neznámý terén, v příbramské nemocnici jsem začínal svoji medicínskou kariéru a znám ji,“ řekl Stanislav Holobrada, který je bývalým starostou Dobříše, ke svému pověření vedením nemocnice.

"Doufám že budoucnost příbramské nemocnice budev pořádku a bude se pokračovat v projektu její rekonstrukce a modernizace," uvedl odstupující ředitel Roman Boček, který se sešel se Stanislavem Holobradou, aby dojednali podrobnostiBočkova odchoduz nemocnice.

Jako důvody výměny managementu nemocnic hejtman David Rath mimo jiné uvedl, že by nově zvolená rada nemohla zrealizovat zrušení poplatků v krajských nemocnicích od 1. ledna 2009, neboť současná vedení jsou úzce navázána na ODS a neumožnila by splnit předvolební slib ČSSD. Bývalá vedení středočeských nemocnic podle Ratha realizovala celou řadu privatizací či pronájmů majetků těchto nemocnic, které nová rada hodnotí jako nevýhodnápro kraj. Nová rada kraje má podle něj i výhrady k personální politice odvolaných ředitelů nemocnic.

Stanislav Holobrada. Foto: archiv Deníku

„Mé vztahy s panem Bočkem byly vždy dobré, neměli jsme žádné spory a jako starosta Příbrami podporuji rekonstrukci nemocnice. Odvolat ředitele nemocnice je plně v kompetencích středočeského hejtmana Davida Ratha. Když bývalý hejtman Petr Bendl před pěti lety odvolal ještě více ředitelů nemocnic a na jejich místa dosadil i spoustu svých spolustraníků, myslím, že nebyl zdaleka tolik kritizován jako David Rath dnes,“ uvedl k odvolání Romana Bočka příbramský starosta Josef Řihák (ČSSD).

Vyjádření Základní organizace odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb ČR při Oblastní nemocnici Příbram ke změnám v příbramské nemocnici

Základní organizace odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb při Oblastní nemocnici Příbram, a. s. (ONP) je největší odborovou organizací nemocnice a zastupuje většinovou část jejích zaměstnanců.
Tato organizace zásadně odmítá mediálně prezentované změny v nemocnici, a to bez znalostí věci nedávné minulosti i současnosti. ONP má za sebou letité neklidné a nejisté období, které se nutně dotýkalo široké veřejnosti, pacientů i zaměstnanců.
Do nemocnice nebylo investováno několik desítek let počínaje přístrojovým a technickým vybavením, přes zázemí pro pacienty i personál, další vzdělávání zaměstnanců až po stav nemovitostí. V této době nastoupil do funkce současný ředitel, což by člověk hledající klidnou práci a budoucnost rozhodně neudělal.
Až za jeho vedení se daří postupně obnovovat zázemí nemocnice, zkvalitňovat zdravotní péči, podporovat vzdělání zaměstnanců, realizovat projekt modernizace a dostavby nemocnice, který vzala za své příbramská laická i odborná veřejnost.
Nesmíme též opomenout vstřícnost Mgr. Romana Bočka, MBA, v sociálním dialogu a v komunikaci se zaměstnanci. Již několikrát v minulosti byla naše nemocnice terčem různých politických debat a tlaků. Nikdy jsme s tím nesouhlasili, nesouhlasíme a za nemocnicí stále stojíme, zvláště je-li dobře vedena.
A proto zásadně odmítáme:
- vměšování účelové politiky do chodu nemocnice
- pozastavení projektu dostavby a modernizace nemocnice
- mediálně prezentované rozhodnutí odvolat ředitele ONP bez uvedení jasných a prokazatelných důvodů. ZO OSZSP ČR při ONP a. s.

Autor: František Žán

Souhlasíte s odvoláním ředitele Oblastní nemocnice Příbram?

ano

15 %

ne

85 %

Hlasovalo: 26

Anketa byla ukončena

25.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 16
SDÍLEJ:
Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení