VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: V Příbrami pokračuje projekt Bezpečné chování při napadení a sebeobrana

Příbram - V Příbrami se uskutečnily další tři přednášky v rámci projektu „Bezpečné chování při napadení a sebeobrana“. Tento projekt realizuje za finanční podpory města Příbram a ve spolupráci s Městskou policií Příbram občanské sdružení TILIUS. Hlavním cílem tohoto projektu je seznámit žáky 8. a 9. tříd a středoškoláky se zásadami bezpečného chování a naučit je předcházet krizovým situacím. Dále je projekt zaměřen na ukázky, jak vzniklé rizikové a konfliktní situace řešit tak, aby byli žáci a studenti schopni ochránit si svůj život a zdraví.

7.2.2009
SDÍLEJ:

V Příbrami pokračuje projekt s názvem Bezpečné chování při napadení a sebeobrana.Foto: archiv MP

"Ve čtvrtek se uskutečnily dvě přednášky v Základní škole ve Školní ulici a celkem se jich zúčastnilo zhruba 120 žáků. V pátek se konala jedna přednáška pro asi 80 žáků v Základní škole 28. října. Všechny tři přednášky trvaly zhruba 120 minut a jejich účastníci byli stručně seznámeni s bezpečnostní situací ve městě, s projekty a opatřeními, která by měla přispět ke snížení kriminality, s činností městské policie, s tísňovými linkami. Po tomto krátkém úvodu následovala hlavní část, v které se věnovala pozornost především zásadám bezpečného chování, vysvětlení pojmu nutná obrana, modelovým situacím a možnostem jejich řešení," uvedl manažer prevence kriminality Milan Fára z příbramské městské policie.


Na závěr se konala diskuse, děti si mohly prohlédnout zbraně, které jsou ve výzbroji ozbrojených složek. "Všichni účastníci obdrželi letáček, který stručně shrnuje zásady bezpečného chování, s kterými byli v průběhu přednášky seznámeni, a sešitek s kontakty na instituce na které se mohou obrátit při řešení krizové situace," doplnil Milan Fára, který se přednášek zúčastnil se členy občanského sdružení TILIUS. Na obou školách žáci podle něj pečlivě poslouchali, živě o problematice sebeobrany při napadení a možnostech, jak napadení předcházet, diskutovali a vyjádřili přání zúčastnit se obdobných přednášek i v budoucnosti.

7.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení