VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROZHOVOR: V dobříšských ulicích se objeví noví strážníci

Dobříš - Většina měst na Příbramsku se potýká s nedostatkem strážníků. Zájem o práci u městské policie sice je, ale ne všichni kandidáti splní požadavky, mezi které nově patří i maturita. V Dobříši však tyto problémy nemají, což v rozhovoru potvrzuje zástupce velitele Městské policie Dobříš Alena Kovaříková.

24.3.2009
SDÍLEJ:

Strážnice Alena Kovaříková při besedě s dětmi.Foto: MP Dobříš

Kolik má Dobříš strážníků?
V současné době má město devět strážníků a zároveň školí nově přijaté, kteří zvýší celkový počet na patnáct. To je podle zastupitele Josefa Němce, který je pověřen řízením městské policie, pro Dobříš optimální stav.

Existuje nějaký tabulkový stav, kolik byste jich měli mít?
Městská policie nemá na rozdíl od Policie ČR předem stanovené tabulkové stavy, kterých by mělo být dosaženo. Je tedy plně na vůli a potřebě vedení města, kolik strážníků je nutné mít k dodržení pořádku a klidného života ve městě. Jedná se zejména o dodržování obecně závazných vyhlášek a další činnosti vyplývající ze zákona o obecní policii.

Je o tuto práci zájem?
V minulosti byl zájem výrazně menší. Vzhledem k nárokovaným požadavkům (zdravotní způsobilost, fyzická zdatnost, psychologické testy a nově od 1. ledna 2009 i úspěšně složená maturitní zkouška) se „vhodní“ uchazeči hlásili spíše k Policii ČR, kde je hlavní motivací především renta. V současné době se však hlásí dokonce více uchazečů než můžeme přijmout a všichni samozřejmě splňují požadovaná kritéria. Tuto situaci si vysvětlujeme celosvětovou ekonomickou krizí a snahou zajistit si stálou práci.

Jak často děláte výběrová řízení na strážníky?
Výběrová řízení jsou vyhlašována stejně jako na jakoukoliv jinou pozici. To znamená podle momentální potřeby vzhledem k personálním změnám nebo dochází-li například k navyšování počtu míst, jako je tomu v současné době.

Kolik procent uchazečů testy projde?
I přes náročný proces přijímacího řízení, které se skládá z několika fází, neprošli za celou moji více než patnáctiletou kariéru pouze dva uchazeči o tuto pozici.

KAREL SOUČEK

24.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení