VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrovolníci v nemocnici jsou společníkem pacienta

PŘÍBRAM - Dlouhé chvíle po operaci nebo při pouhém pobytu v nemocnici si pacienti mohou zkrátit popovídáním s pracovníkem dobrovolnického centra.

30.10.2007
SDÍLEJ:

Studentka gymnázia pacientovi pomáhá překonat nemocniční stres tím, že si s ním popovídá.Foto: Oblastní nemocnice Příbram

V příbramské nemocnici byla letos v březnu zahájena činnost dobrovolníků. Jejich prvním působištěm bylo interní oddělení nemocnice na Zdaboři.

Příprava dobrovolníků je poměrně časově náročná. Před svým nástupem na oddělení musí projít výcvikem. Ten zajišťuje koordinátorka dobrovolnického centra. Samotnému výcviku je přítomna psycholožka, hlavní a vrchní sestra a staniční sestry. Zájemci jsou předem seznámeni s provozem zdravotnického zařízení, s bezpečností práce, s právy a povinnostmi a etickým kodexem dobrovolníka.
Tímto se ale dobrovolník nestává zdravotnickým pracovníkem, a je seznámen s povinnou mlčenlivostí. Zájemci musí být 18 let, mladší dobrovolníci musí mít souhlas rodičů. Pohyb po nemocnici i po odděleních je zajištěn tak, aby je personál i pacienti mohli identifikovat, nosí tedy trika s logem nemocnice a s nápisem Dobrovolník. Na nástěnce u každého oddělení visí fotografie těchto pracovníků.
„ Práce dobrovolníků je bezplatná, jejich prací není nahrazována práce zdravotníků,“ vysvětluje mluvčí příbramské nemocnice Monika Boušková.
V současné době se dobrovolníci věnují pacientům jako jejich společníci, to znamená, že pacient pouze neleží, ale může trávit volný čas hraním her a jinými zájmy. Dobrovolníci dostanou informace o zdravotním stavu pacienta a podle toho s ním tráví čas. Je možné vzít nemocného na procházku po areálu nemocnice. Jsou mezi pacienty i lidé, za kterými nechodí nikdo z rodiny, a velice rádi uvítají společnost mladého člověka. Dokonce docházejí i na dětské oddělení za dětmi.
Na základě hodnocení práce a výsledků dobrovolnického centra je jeho činnost hodnocena velmi kladně. Toto centrum se stává pevnou součástí příbramské nemocnice. Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit na telefonu Petry Michvocíkové – 318 654 423, mobil – 731 554 974, nebo na telefonu Štěpánky Šťástkové – 318 641 163.
30.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení