VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na prohlídku ORL oddělení přijeli i lékaři z jiných krajů

PŘÍBRAM - Na ORL oddělení Oblastní nemocnice v Příbrami se uskutečnila pro lékaře tohoto oboru prohlídka celého oddělení, včetně operačního sálu.

26.10.2007
SDÍLEJ:

Nová Technika.Foto: Magdaléna Beličinová

Pozvání přijali nejen soukromí lékaři z regionu, se kterými toto oddělení již dlouho a úspěšně spolupracuje, ale také například lékaři Petr Pražák, který pečuje o pacienty z píseckého a blatenského regionu, Ingrid Gergelyová z nemocnice v Písku, Hana Vlachová ze Strakonic, Anna Eisenreichová ze Sedlčan a další lékaři. ORL oddělení bylo po své celkové rekonstrukci znovuotevřeno cca před třemi měsíci, ale už teď se má čím chlubit.

„Během této doby se podařilo primáři Jiřímu Lukášovi rozvinout ORL operativu nejen o dnes již zcela běžné odstranění nosních či krčních mandlí a další základní výkony, ale také o plánované endonasální endoskopické výkony, operace slinných žláz s možností kontroly průběhu a funkce lícního nervu za použití stimulátoru periferních nervů a další typy operačních zákroků.

V této chvíli se příbramské ORL oddělení připravuje na provádění korektivní chirurgie nosu, zejména pak na operace vybočené nosní přepážky, takzvané septoplastiky,“ informoval ředitel nemocnice Roman Boček.
 
 
S postupujícím časem sleduje nemocnice na tomto oddělení narůstající zájem o chirurgické zákroky, a to nejen pacientů zdejšího regionu, ale také z celé řady regionů sousedních i mimo Středočeský kraj. Velmi dobře podle Bočka spolupracuje s privátními otorinolaryngology, ale stále častěji také navazuje kontakty i s praktickými lékaři a pediatry.
 

„Při celkové rekonstrukci ORL oddělení v Příbrami došlo mimo jiné i k umístění ambulancí, lůžkové jednotky i operačního sálu do jedné budovy, což výrazně zjednodušilo a zpříjemnilo pacientům pobyt v nemocnici. Rekonstrukcí oddělení a obnovou jeho vybavení se také zdravotnickému personálu významně zlepšily podmínky pro kvalitní a vysoce odbornou péči o pacienty,“ doplnil Boček.

26.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Policie se koncem minulého týdne zaměřila na nákladní auta

Příbramsko - Dopravní policisté se koncem týdne společně s hlídkou cizinecké policie, s Generálním ředitelstvím cel a s Centrem služby pro silniční dopravu zaměřili na nákladní dopravu. Během dvou dnů zkontrolovali na Příbramsku celkem 21 nákladních aut a zjistili u nich 11 přestupků.

O voličský průkaz si můžete zažádat nejpozději ve středu

Příbram – Tento pátek a sobotu se konají parlamentní volby. Ti, kdo nemohou z nejrůznějších příčin volit doma, si mohou zažádat o voličský průkaz, aby svůj hlas mohli odevzdat jinde. 

Policisté rozbili další drogový gang na Příbramsku

Příbramsko – Další policejní zátah na drogový gang se uskutečnil minulý týden. Začátkem října již kriminalisté zahájili trestní stíhání skupiny deseti osob, které v Příbrami a na Berounsku prodávali zejména marihuanu. Nyní v síti uvízla větev dealerů omamných látek z Dobříšska a Sedlčanska.

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení