VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prázdniny čekají v Příbrami i dlužníky nájemného

Příbram - Placení poplatků z prodlení se letos bát nemusejí nájemníci, kteří dluží městu peníze. Od října do listopadu je totiž čekají penálové prázdniny, díky nimž jim je město odpustí.

22.6.2009
SDÍLEJ:

Městští zastupitelé odsouhlasili vyhlášení penálových prázdninFoto: Zbyšek Seifert

V pondělí se sešli příbramští zastupitelé na mimořádném zasedání, aby kromě jiného hlasovali i o vyhlášení penálových prázdnin pro dlužníky. Zaplatí-li člověk ve stanovené lhůtě svůj dluh, který má vůči městu, nemusí si dělat starosti s poplatky z prodlení, budou mu totiž odpuštěny. Toto řešení, které se prý v minulosti na radnici už několikrát osvědčilo, je součástí takzvaných protikrizových opatření, která vedení města vytvořilo, aby docílilo alespoň částečného zmírnění dopadů hospodářské krize na Příbramáky.

Stejně jako školáky, i dlužníky čekají dvouměsíční prázdniny, v jejich případě to bude ale od října do konce listopadu. Zastupitelé tento návrh odsouhlasili téměř jednohlasně. Mezi největší dlužné částky, které město eviduje, patří nezaplacené nájemné bytů a nebytových prostor včetně služeb, a také nesplacené pokuty za dopravní přestupky.

„Takzvané penálové prázdniny se vztahují také na lidi, kteří už svůj dluh splatili, ale ještě dluží na poplatcích z prodlení. V Příbrami se to týká 25 nájemníků s celkovým dluhem 1,6 milionu korun. Předpokládáme, že šanci vyhnout se placení penále využije spíše řada dlužníků, kteří mají splatit menší částku. U těch velkých částek je to nepravděpodobné,“ uvedla Věra Černá, vedoucí příbramské městské realitní kanceláře.

Pohledávky do deseti tisíc korun eviduje město u 109 nájemníků, u dalších padesáti neplatičů činí dluh maximálně padesát tisíc.

„Termín jsme vybírali s ohledem na to, aby měli všichni dostatek času našetřit potřebné peníze. V minulém případě byly penálové prázdniny celkem úspěšné,“ dodala Věra Černá.

Naposledy měli lidé šanci splatit dluhy bez poplatků z prodlení v roce 2006. Dluh za pronájem bytů tehdy činil 18 milionů korun i s poplatky a po zaplacení 2,5 milionu korun dlužníky jim město odpustilo 6,4 milionu korun.

Autor: Zbyšek Seifert

22.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sníh na Monínci. Srpnová teplota byla spíš na plavky, ale „Sněhurky“ si rády zapózovaly u hromad umělého sněhu.
3

OBRAZEM: Sníh v srpnu na Příbramsku? Nic nemožného!

Ilustrační foto

KrimiMix: Příbramák vyhrožoval ženě podpálením domu

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Dobříš - První narozeniny v druhém století svého života oslavila v neděli klientka Domova seniorů Dobříš paní Marie Krejčová. K velkému životnímu jubileu přijela oslavenkyni popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí. Ke gratulantům se připojila ředitelka domova Marie Doležalová, personál s klienty a v neposlední řadě rodina oslavenkyně. 

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Na farmu v Žežicích přijede 42. příbramský huntík Zdeňka Hejkrlíka

Příbram /FOTOGALERIE/ - Rok se s rokem sešel a opět k posluchačům pohodové hudby přijíždí Příbramský huntík plný muziky. Jako několik posledních let se i letos festiválek uskuteční na K-Farmě v Žežicích, a to 2. září od 13 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení