VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petrovičtí uvažují o sportovní hale, rozhodnou zastupitelé

Petrovice – Oprava kašny na náměstí, úprava parku, nová sportovní hala, to jsou akce, kterými se nyní zabývají Petrovice, kde žije zhruba 1400 obyvatel. A protože do plánů má co mluvit veřejnost, povídalo se o nich při besedě, kterou si nenechalo ujít 50 lidí, do debaty radnice zapojila i studenty.

7.4.2017
SDÍLEJ:

Petr Štěpánek, starosta Petrovic.Foto: archiv obce

Diskutéři se při besedě už mohli opřít o výsledky ankety, které se zúčastnilo 211 lidí. Největšímu zájmu se těší téma sportovní haly, ale ani ostatní témata nejsou lidem lhostejná. Jako třeba otázka, zda zachovat park v současné podobě nebo takzvaně otevřít. Petrovický park je totiž obehnaný pámelníkem, opadavým keřem s typickými bílými bobulovitými plody. Pro zachování pámelníku po obvodu parčíku na náměstí se v anketě vyjádřilo 65 procent dotázaných, naopak pro otevřené náměstí bylo 23 procent.

O něco složitější je to s kašnou. „Nejzajímavější návrh byl ten, který počítal se zdvojeným dnem vyplněným vodou. Horní, vrchní dno by bylo osazeno stávající fontánou z velkých kamenů a byly by v něm další čtyři trysky. Vlastní technické řešení budeme konzultovat s odborníky na jezírka a bazény," konstatuje starosta Petrovic Petr Štěpánek.

Nejdiskutovanější ovšem byla sportovní hala. K čemu bude sloužit, jak by měla být velká, jaký povrch podlahy, jaké opláštění, kolik bude stát, kdo to zaplatí, jak bude provozována…?

Podle starosty Štěpánka lze shrnout všechny odpovědi do konečného výsledku: „Halu spíše postavit, ale multifunkční. Povrch se nerozhodl, stejně tak opláštění. Výška boků alespoň šest metrů, výška ve středu haly alespoň osm metrů. Velikost minimálně 18 krát 36 metrů. Na financování se úspěšně vyjednává se Zemědělským družstvem Krásná Hora, máme příslib zajištění sponzora, který na výstavbu haly přispěje částkou okolo dvou milionů korun a zbytek by obec uhradila ze svého," hodnotí starosta výstup z besedy.

Celkové náklady se odhadují podle varianty stavby a umístění šaten přímo u haly na šest až 12 milionů korun, obec se pokusí zažádat o dotaci. „Ještě nevíme, kde je možné žádat, přesto za tímto účelem vznikne obecně prospěšná společnost, nezisková organizace, která stavbu a následný provoz haly zaštítí. Členy společnosti bude Obec Petrovice, zemědělské družstvo a tělovýchovná jednota z Krásné Hory. Petrovický sportovní klub nemá zájem se zúčastnit," dodává starosta Štěpánek s tím, že také těmito otázkami se bude zabývat zastupitelstvo obce v pondělí od 19 hodin.

Autor: Markéta Lišková

7.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MOL CUP, FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram
4

Příbram se hodinu držela na dostřel

Ilustrační foto.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Rekonstrukce úpravny vody za 70 milionů korun skončila

Příbram - Pro odběratele pitné vody v Příbrami a v okolních obcích mají místní vodohospodáři dobrou zprávu. Po více než rok a půl trvající přestavbě skončila celková rekonstrukce a modernizace úpravny vody Hvězdička.

Sedláček zářil, ve světové časovce dojel jedenáctý!

Příbram – Cyklista Vojtěch Sedláček je šťastný, stejně tak jeho mateřský klub CK Windoor Příbram. Na juniorském mistrovství světa v norském Bergenu zajel mimořádný výkon v časovce na 21 kilometrů a skončil na jedenácté pozici.   

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Příbramsko - Představujeme vám prvňáky ze základní školy v Příbrami.

Obce investují miliony, aby udržely lékaře

Příbramsko – Dětský lékař, praktický lékař, zubař v menší obci už zdaleka není takovou samozřejmostí, jako tomu bývalo dříve. Po pediatrech, kteří odešli do důchodu, zůstaly prázdné, často i dobře vybavené ordinace. Obyvatel vesnic, ale i menších měst, se proto dojíždění do těch větších nevyhnou. Vybavená, ale opuštěná ordinace zůstala před dvěma lety například v Milíně po odchodu pediatra do důchodu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení