VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté měli v Brdech dvoudenní cvičení

Jince/ Policejní nováčci měli dvoudenní nepřetržitý výcvik. Od 19. do 20. srpna velel 57 policistům ze Správy Středočeského kraje Policie České republiky vrchní praporčík 13. dělostřelecké brigády Robert Plzák, který má bohaté zkušenosti nejen z výcviku v rámci Armády České republiky, ale i z několika zahraničních operací a amerického Texasu, odkud se nedávno vrátil po absolvování prestižní akademie (USASMA) určené pro praporčický sbor.

22.8.2008
SDÍLEJ:

Policejní kadeti měli dvoudenní výcvik v BrdechFoto: Michal Abrhám

„Ten pro policejní nováčky připravil program. Policisté si prošli pořadovou přípravu, na kterou navázal trénink na překážkové dráze, střelecká a topografická příprava a zvládnutí spojení po radiové síti pomocí stanic RF 13. Poté výcvik pokračoval zrychleným šestikilometrovým přesunem do výcvikového prostoru Brdy, kde na policejní kadety čekalo nejedno překvapení,“ informoval Michal Abrhám z dělostřelecké brigády. V Brdech museli policisté řešit simulovanou dopravní nehodu se zraněním. S nadcházející nocí a zhoršujícím se počasím přišla na řadu příprava improvizovaných polních přístřešků pro přenocování. Ani ten nejpečlivější úkryt ale neodolal prudkému a vytrvalému dešti. Kadeti měli budíček ve tři ráno a na kost mokří a prokřehlí policisté, z nichž téměř polovinu tvořily ženy, měli pokračovat ve výcviku. Nakonec byl výcvik v Brdech přerušen, protože byla na programu horolezecká příprava na skalním masívu a výcvik na raftech. Nikdo nechtěl riskovat zbytečné zranění unavených a promočených policistů. „Naším cílem nebylo nováčky zničit, ale něco nového je naučit, zvýšit jejich fyzickou připravenost, psychickou odolnost a prověřit schopnost rychle a správně reagovat na nečekané situace a to se podařilo,“ řekl Robert Plzák.(re)

Autor: Karel Hutr

22.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ilustrační foto.

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Srdíčkové dny opět pomáhají vážně nemocným dětem

Příbramsko - Na zdravotní a kompenzační pomůcky vážně nemocnému ročnímu Honzíkovi, ale i dalším dětem v celé republice, pomáhají letošní podzimní srdíčkové dny. Obecně prospěšná společnost Život dětem organizuje veřejné sbírky již osmnáct let.

Řada živočichů v Brdech na objevení ještě čeká

Brdy /FOTOGALERIE/ - V Chráněné krajinné oblasti Brdy může návštěvník při svých toulkách potkat druhy vzácných živočichů, které se vyskytují jen na několika dalších místech v Evropě. Jaké druhy to jsou a další zajímavé informace k nim prozradil zoolog David Fischer z Hornického muzea Příbram.

Sedlčanské učiliště oslaví v sobotu 130 let své existence

Sedlčany - Oslavy 130ti let zemědělského školství v Sedlčanech připravilo na celý sobotní den 23. září místní Střední odborné učiliště. Ve formě přátelského setkání a posezení, na které jsou zváni všichni absolventi a bývalí učitelé školy, se uskuteční v areálu učiliště v Bezručově ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení