VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příbram a Banskou Štiavnici spojuje hornictví

Příbram – Hornické muzeum v Příbrami uzavřelo v rámci přeshraniční spolupráce partnerskou smlouvu se Slovenským banským múzeem v Banské Štiavnici.

1.11.2012
SDÍLEJ:

Ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl spolu s ředitelem Slovenského banského múzea Jozefem Labudou na mezinárodní konferenci Vivat akadémia v Banské Štiavnici. Foto: Fotoarchiv Hornického muzea Příbram

Smlouva se týká spolupráce při organizování mezinárodní konference s názvem Vivat akadémia, která je orientovaná na tradici montánního školství a historický vývoj hornické symboliky.

Tato akce je spolufinancovaná Mezinárodním Visegradským fondem a konala se pod záštitou prezidenta Slovenské republiky Ivana Gašparoviče, za účasti odborníků ze Slovenska, Maďarska, Polska, Rakouska, Německa a České republiky.

„Hornické muzeum Příbram se prezentovalo přednáškou přibližující mezinárodní význam březohorského rudního revíru v 19. století ve vztahu k úrovni tehdejšího báňského školství, včetně konkrétních příkladů působení významných osobností z oblasti montánního školství v Banské Štiavnici a také v Příbrami, v čele s profesory Josefem Hrabákem, Augustinem Beerem a dalšími," řekl ředitel muzea Josef Velfl, který byl zároveň vědeckou radou této konference pověřený řízením sekce o historii báňského školství.

Se štiavnickým muzeem udržuje Hornické muzeum Příbram již tradiční dlouholetou spolupráci. V čele Slovenského banského muzea je přední slovenský historik a archeolog Jozef Labuda, bratr známého herce Mariána Labudy.

Autor: Lea Enenkelová

1.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení