Krejčíř mladší byl o víkendu zadržen v Jihoafrické republice. Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) chtějí podnikatele vyslechnout jako svědka právě v případu jeho otce.

"Pokud bude Radovan Krejčíř vydán do České republiky, uvítám jeho výslech neprodleně, aby vyšetřování mohlo pokročit a ukázalo, zda Radovan Krejčíř má důkazy, že trestná činnost kladená mimo jiné za vinu mému klientovi, byla také mým klientem spáchána," řekl ČTK Starkův advokát Julius Kramarič.

Podnikatel Lambert Krejčíř zmizel na podzim roku 2002. Skupina šesti mužů podle policie podnikatele unesla, odcizila mu větší množství peněz v hotovosti a také ho nutila uhradit dluhy jeho syna. V průběhu únosu Lambert starší údajně zemřel a jeho tělo bylo ukryto na neznámém místě.

Policie kvůli tomu vedle Starky obvinila také viceprezidenta Marily Vlastimila Spěváka, Jana Viciána, Miroslava Rusa, Vladimíra Milého a Martina Onda. Starka se z vazby dostal počátkem února na osmimilionovou kauci.

Policisté již delší dobu usilovali o Krejčířův výslech a spekulovalo se i o jejich plánované cestě na Seychely.

Podle Kramariče nemůže mít Krejčíř zásadní informace o okolnostech zmizení svého otce, protože v inkriminovanou dobu byl ve vazbě.

"Ten člověk vyšel z vazby, když už byl jeho otec nezvěstný a ex post začal řešit, co se stalo," řekl advokát. Podle něj je těžko představitelné, že by podnikatel tak dlouho skrýval důkazy vztahující se k jeho otci.

Kramarič také doufá, že případný Krejčířův výslech by mohl urychlit vyšetřování Starkovy kauzy.

Krejčíř, který je v Česku obviněn z řady zločinů, uprchl na Seychelské ostrovy. Jihoafrická policie ho zadržela na mezinárodním letišti v Johannesburgu, když do země vstoupil s falešnými doklady.

Ministerstvo spravedlnosti již do Jihoafrické republiky odeslalo žádost o uvalení předběžné vazby. Nyní čeká na vyjádření jihoafrické strany, jaké dokumenty by měla obsahovat oficiální žádost o Krejčířovo vydání.