VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přivaděč pitné vody do Sedlčan vyjde na stovky milionů korun

Sedlčany – Od oficiálního zahájení stavby přivaděče pitné vody z Benešova do Sedlčan a slavnostního prvního symbolického vyrýpnutí zeminy pod Šiberným vrchem již uplynulo několik týdnů. Co se od 20. března, kdy bylo protokolárně předáno staveniště zhotoviteli, událo nového?

7.5.2014
SDÍLEJ:

Pitná voda. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Ota Bartovský

„Firma navážela materiál a začíná s vlastními pracemi na třech místech. Začala kopat v pondělí 28. dubna u Voračic, kde má být vodojem," informoval místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel. Další výkopy povedou od vodojemu ze Sedlčan a opačným směrem, tedy od Benešova. To už je na dodavatelské firmě, jak si nastaví čas a s jakým nasazením bude dodržovat harmonogram," sdělil místostarosta s tím, že na akci povinně dohlíží další orgány – stavební dozor a dozor nad bezpečností práce. Zhotovitelem je Sdružení pitná voda Benešov – Sedlčany. V něm mají zastoupení čtyři akciové společnosti. V jedné z nich má významný podíl portugalská stavební společnost. Proto o stavbu 21. století projevil mimořádný zájem i portugalský velvyslanec v ČR José Júlio Pereira Gomes. Uvedl, že osobně chce být informován o průběhu výstavby, kvalitě díla a dohlédne na dodržení termínu jejího dokončení. Přivaděč, který zajistí dostatek pitné vody pro Sedlčany a obce, které se na něj napojí, má být dokončen 17. září 2015. Kolaudace se uskuteční do konce roku 2015 s tím, že termín závěrečného vyhodnocení stavby je stanoven do 31. března 2016.

Pro Sedlčany jde o historicky největší investici. Představuje náklady ve výši 345 milionů korun. Státní fond životního prostředí jí podpoří devadesátiprocentní dotací. Finanční spoluúčast města 80 milionů korun pomůže splnit úvěr, o jehož přijetí rozhodlo zastupitelstvo.
Při náročném financování bylo dobrou zprávou pro zastupitele, že na výstavbu přivaděče pitné vody finanční úřad neuplatnil daň s přidané hodnoty, což ušetřilo městu kolem 70 milionů korun. Marie Břeňová 

Autor: Redakce

7.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení