Jírovec maďal příznivě ovlivňuje cirkulaci krve v plicích, zlepšuje kvalitu cévních stěn a periferního prokrvování. Je vhodným podpůrným prostředkem při výskytu hemoroidů a křečových žil.

Letničky nyní především vyžadují dostatečnou závlahu, přihnojování, okopávku a pletí. Intenzivnější kvetení podpoříme soustavným odstraňováním semeníků. Platí to hlavně u hledíků, měsíčků, aksamitníků, třapatek apod. Třapatka (Echinacea purpurea) patří nejenom mezi významné léčivé rostliny, ale také mezi záhonové trvalky. Rostliny kvetou nepřetržitě téměř během celého léta. Abychom je v tomto podpořili, odstraňujeme staré odkvetlé úbory v době, kdy zasychají jazykovité květy po obvodu úborů. Řez provádíme hluboko pod prvním rozvětvením, kde většinou již prorůstají další stonky nesoucí poupata. Pokud je celý stonek již odkvetlý a žádná poupata se netvoří, odstraníme ho až u země nad listovou růžicí.

Se školou se loučili i školáci v Milíně.
OBRAZEM: Školáci dostali vysvědčení a začínají jim prázdniny

Červenec je nejteplejší měsíc v roce, a proto je nutné v době suchého počasí některé dřeviny náročnější na vláhu výrazně zavlažovat. Z jehličnanů to je např. jedle, smrk sivý a jedlovec. Z listnáčů jsou za závlahu vděčné bříza, lýkovec jedovatý a většina rododendronů a azalek. Před závlahou obnovíme u těchto keřů závlahovou mísu.
Záhony jahodníku ponecháme pro příští rok okopeme, zavlažíme, pohnojíme Cereritem a pro zlepšení zdravotního stavu celý porost seřízneme ve výšce asi 7 cm, tak abychom nepoškodili srdíčka rostlin. Zakládáme nové porosty jahodníku. Tříleté výsadby rušíme a záhony využijeme pro pěstování pozdních zelenin nebo je osejeme rostlinami na zelené hnojení.


Tyčová rajčata vyvazujeme k oporám, vyštipujeme postranní výhony a provádíme ochranu proti houbovým chorobám, přednost dáváme bio přípravkům např. Alginure a Myco-Sin. Úvazky příliš nedotahujeme, aby nedošlo k uškrcení stonků.

Mateřská škola v Drhovech byla poprvé otevřena v roce 1977. Po dvacetileté pauze se však díky aktivitě vedení obce schyluje k jejímu zdárnému znovuotevření.
V Drhovech otevřou znovu po desetiletích mateřskou školu

V této době je čas sklizně okurek nakladaček, začínají se sklízet i salátovky a cukety. Nakládačky sklízíme 2 až 3krát týdně, plody nenecháváme přerůst, jinak by docházelo k omezení násady dalších plodů.