VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Republikové vítězství v ruštině patří studentce příbramského gymnázia Julii

Příbram - Dne 4. 4. 2012 reprezentovala Julie Sýkorová(2.C) Gymnázium Příbram v republikovém kole olympiády v ruském jazyce.  Soutěž proběhla v Ruském středisku vědy a kultury (RSVK) v Praze 6 – Bubenči.

14.4.2012
SDÍLEJ:

Studentka Julie Sýkorová z Gymnázia Příbram zvítězila v republikovém kole olympiády v ruském jazyce.Foto: archiv školy

Jako středočeská vítězka  v kategorii  SŠ I (1.a 2.ročníky SŠ) Julie věděla, že v ústředním kole soutěže potká stejně dobré vrstevníky z ostatních krajů. Těch bylo nakonec dalších 13. Témata nebyla ruským střediskem předem oznámena, což bylo horší na přípravu.

Během zahájení v Křišťálovém sále RSVK byly soutěžícím představeny členky poroty  PhDr.Hana Žofková, CSc. a PhDr. Radka Hříbková, CSc. z katedry rusistiky PF UK v Praze. Hlavní porotkyní a organizátorkou  soutěže byla docentka PhDr. Jelena Celunová.

Samotná soutěž začala poslechem s porozuměním. Text byl složen z několika částí, ke kterým byly přiřazeny odpovídající úlohy. Soutěžící neměli moc času vracet se zpět k vybraným odpovědím, a tak museli pracovat rychle a rozhodně. Na pohovor s komisí šla Julie s pořadovým číslem 3. Vylosované téma „ŠKOLA“je sice široké a nosné, ale pro pohovor s komisí, která zaměřuje otázky pouze na život školy, soutěže, projekty nebo svátky, téma pěkně náročné. Třetí a nejobtížnější částí byla interakce na předčítaný text. Při odmlce zkoušejícího během čtení museli soutěžící zareagovat na to, co právě vyslechli. Pokud se nepodařilo zareagovat do deseti sekund, zkoušející ve čtení pokračovala. Tak neobvyklý úkol mnoho účastníků doslova vyvedl z míry. Poté nastala chvíle úlevy, ve které měli možnost prohodit pár slov studenti i učitelé.

Komise dlouho a pečlivě hodnotila výkony soutěžících. Kolem půl třetí odpoledne se všichni opět sešli v Křišťálovém sále RSVK a čekali na verdikt poroty. Vyhlášení začalo předáním 11 diplomů za účast. Když se přiblížily medailové pozice, vůbec jsem jako vyučující nepomyslela na to, že za chvíli bude stát moje studentka na stupni nevyšším. Chvíle ohromení byla rychle vystřídána pocitem nesmírné radosti.

A jaké ceny si vítězka republikového finále odnesla domů?

Především postup do celoevropského kola olympiády v ruštině, které se bude konat v Moskvě v měsíci červnu. Dalším cenným dárkem jsou studijní materiály a nejnovější vydání Erbenovy „Kytice“ ve třech jazycích – češtině ,  slovenštině a  ruštině. Novinkou letošní olympiády je třítýdenní prázdninový pobyt v Rusku s intenzivní výukou ruštiny a bohatým programem. který bude plně hrazen ruskou stranou.  Účastníci si budou hradit letenku a víza.

Julii všichni gratulujeme a budeme s napětím čekat, jaké výsledky a dojmy si přiveze z celoevropského finále.                                                             Mgr. Hana Štufková – vyučující RJ

 

 

 

Autor: Redakce

14.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení