VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sběr víček pomůže malému Matyáškovi

Příbramsko - Matyáškovi příchod na svět sudičky příliš neulehčily a připravily mu do kolébky těžkou životní zkoušku. Není mu ještě půl roku a trpí zdravotními problémy. Jeho teta z Nečína říká, že Matyášek má dětskou mozkovou obrnu. „

16.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Deník/archiv

Po porodu vdechl plodovou vodu. Jeho prognóza není zatím úplně jistá, ale doktoři mu nedávají příliš velké šance, že bude chodit. Protože sestra s přítelem nemají moc peněz a zdravotní pojišťovna až do jednoho roku věku dítěte žádný příspěvek neposkytne, rozhodla jsem se získat peníze jinou cestou a začala jsem organizovat sběr plastových víček," vysvětluje příbuzná. Pomoci podle ní mohou i další akce, například výtěžek z koncertů nebo aukcí, do nichž mohou dobrovolníci věnovat například kosmetiku, hračky nebo další předměty vhodné pro děti.

„Víčka jsme začali sbírat teprve nedávno, ale už se nám podařilo pro věc získat řadu ochotných lidí, kteří nám pomáhají. Konkrétně v Příbrami to je několik firem. V Dobříši bych jmenovala z řady sběrných míst alespoň Rodinné centrum Dobříšek, Do sběru pro Matyáška se zapojily některé střední, základní i mateřské školy v Příbrami, Dobříši, Dublovicích i Jincích," říká podnikavá teta. V Sedlčanech zatím existují sběrná místa tři, mezi nimi i Domov seniorů.

„Víčka jsme začali sbírat již před rokem, ale v té době jsme nevěděli, komu je věnujeme. Dosud jsme jich shromáždili a odevzdali Matyáškově rodině 50 kilogramů. A ve sběru pokračujeme. Sběrné krabice jsou umístěny v klubovnách, kam je dávají většinou klienti, ale i v recepci, kde může plasty vhazovat i veřejnost," uvádí Hana Kubištová, vedoucí sociálního úseku Domova seniorů.

Autor: Redakce

16.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Horálek se podíval i do Číny.

V knihovně bude astrolog přednášet o hvězdách

Parkovací dům. Ilustrační foto.

Parkovací dům by měl uvolnit místa v centru Příbrami

Sukovo stezkou pochodovalo přes padesát lidí

Sedlčany – Od Kulturního domu Josefa Suka, který nese jméno slavného hudebního skladatele, vyšlo v sobotu 51 pěších účastníků a na kole vyjelo několik skupinek cyklistů.

Dálnice má zlepšit dopravu i na jih Evropy

Sedlčany – Spolek pro výstavbu dálnice D3 a rychlostní komunikace R4 svolal do Kulturního domu Josefa Suka v Sedlčanech na pondělí 24. dubna setkání, kterého se zúčastnili kromě zástupců Ředitelství silnic a dálnic nebo Státního fondu dopravní infrastruktury ČR také starostové dotčených obcí.

Cyklisté vyjedou do Brd s průvodcem

Příbram - Destinační agentura Brdy ukáže cyklistům krásy bývalého vojenského újezdu. V pondělí na 1. máje chystají cyklovýlet do Brd s průvodcem. Zájemce čeká 40 kilometrů dlouhá trasa okolo Padrťských rybníků.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies