VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedlčanská nemocnice musí nabrat druhý dech do konce května

Sedlčany/Praha – Společnost Mediterra provozující sedlčanskou nemocnici, musí přijít na schůzku svolanou na úterý 23. května na Krajský úřad Středočeského kraje s definitivním stanoviskem a podrobnými podklady, jak hodlá dále poskytovat zdravotní péči pro obyvatele celého regionu.

19.4.2017
SDÍLEJ:

Nemocnice. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Michal Káva

„Chceme mít jasno, zda se podařilo získat alespoň minimální počet lékařů, aby nejpozději od 1. července mohla být obnovena lůžková část interního oddělení," informoval starosta Sedlčan Jiří Burian.

Pokud se však nemocnici nepodaří nabrat druhý dech, musí nastoupit záložní varianta. „Kdyby taková situace nastala, tak nesmí dojít u občanů našeho města a regionu k ponížení zdravotní péče! Vedle privátních lékařů by musel být garantován velký rozsah a kvalita poskytované ambulantní péče. To také bylo předmětem jednání na kraji i v úterý 11. dubna," sdělil Burian.

Připomněl, že neustále za otevření interního oddělení bojuje. K tomu ho pověřili starostové celého Sdružení obcí Sedlčanska a na základě usnesení z 20. února a následně z 20. března také zastupitelé Sedlčan. „Protože však je situace ve zdravotnictví v celé České republice tristní, musíme mít v záloze i variantu, která počítá s maximálním rozšířením ambulantní péče. Nešlo by jen o větší spektrum služeb, ale i rozšíření lékařských výkonů. Víme, že někteří lékaři mají v Sedlčanech například jen 0,2 úvazku a ordinují tu jeden nebo dva dny v týdnu. Požadovali bychom, aby byla nově péče poskytovaná celotýdenně a především u interny a chirurgie by ambulance musela fungovat ve značně prodlouženém čase," vysvětloval Burian. „I když tuto variantu skutečně označuji za záložní, musí být dopracována," zdůraznil. Analýzu podle představ kraje, VZP a starosty od Mediterry 11. dubna na společném jednání v Praze zúčastnění neobdrželi. K jednotlivým navrhovaným ambulantním činnostem se vyjadřoval kraj – většinou souhlasně a VZP. „Všeobecná zdravotní pojišťovna se dvěma ambulancemi, a to s ortopedickou a domácí péči v předložené podobě nesouhlasila," podotkl Burian.

Lůžkové oddělení interny přerušilo činnost závěrem loňského roku a od té doby se konaly desítky jednání. „Ve čtvrtek 6. dubna jsem se setkal například s ředitelem středočeské pobočky VZP Pavlem Pivrncem, kde se mi jen potvrdilo, že přístup pojišťovny je stejný jako náš – to znamená zachovat interní oddělení," zmínil se.

Za pozitivní starosta Burian považuje, že se mu podařilo dojednat prodloužení lhůty, kterou má Mediterra na shánění erudovaných lékařů – internistů z dosavadního 30. dubna na 31 května.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Horálek se podíval i do Číny.

V knihovně bude astrolog přednášet o hvězdách

Parkovací dům. Ilustrační foto.

Parkovací dům by měl uvolnit místa v centru Příbrami

Sukovo stezkou pochodovalo přes padesát lidí

Sedlčany – Od Kulturního domu Josefa Suka, který nese jméno slavného hudebního skladatele, vyšlo v sobotu 51 pěších účastníků a na kole vyjelo několik skupinek cyklistů.

Dálnice má zlepšit dopravu i na jih Evropy

Sedlčany – Spolek pro výstavbu dálnice D3 a rychlostní komunikace R4 svolal do Kulturního domu Josefa Suka v Sedlčanech na pondělí 24. dubna setkání, kterého se zúčastnili kromě zástupců Ředitelství silnic a dálnic nebo Státního fondu dopravní infrastruktury ČR také starostové dotčených obcí.

Cyklisté vyjedou do Brd s průvodcem

Příbram - Destinační agentura Brdy ukáže cyklistům krásy bývalého vojenského újezdu. V pondělí na 1. máje chystají cyklovýlet do Brd s průvodcem. Zájemce čeká 40 kilometrů dlouhá trasa okolo Padrťských rybníků.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies