VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedlčanská nemocnice musí nabrat druhý dech do konce května

Sedlčany/Praha – Společnost Mediterra provozující sedlčanskou nemocnici, musí přijít na schůzku svolanou na úterý 23. května na Krajský úřad Středočeského kraje s definitivním stanoviskem a podrobnými podklady, jak hodlá dále poskytovat zdravotní péči pro obyvatele celého regionu.

19.4.2017
SDÍLEJ:

Nemocnice. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Michal Káva

„Chceme mít jasno, zda se podařilo získat alespoň minimální počet lékařů, aby nejpozději od 1. července mohla být obnovena lůžková část interního oddělení," informoval starosta Sedlčan Jiří Burian.

Pokud se však nemocnici nepodaří nabrat druhý dech, musí nastoupit záložní varianta. „Kdyby taková situace nastala, tak nesmí dojít u občanů našeho města a regionu k ponížení zdravotní péče! Vedle privátních lékařů by musel být garantován velký rozsah a kvalita poskytované ambulantní péče. To také bylo předmětem jednání na kraji i v úterý 11. dubna," sdělil Burian.

Připomněl, že neustále za otevření interního oddělení bojuje. K tomu ho pověřili starostové celého Sdružení obcí Sedlčanska a na základě usnesení z 20. února a následně z 20. března také zastupitelé Sedlčan. „Protože však je situace ve zdravotnictví v celé České republice tristní, musíme mít v záloze i variantu, která počítá s maximálním rozšířením ambulantní péče. Nešlo by jen o větší spektrum služeb, ale i rozšíření lékařských výkonů. Víme, že někteří lékaři mají v Sedlčanech například jen 0,2 úvazku a ordinují tu jeden nebo dva dny v týdnu. Požadovali bychom, aby byla nově péče poskytovaná celotýdenně a především u interny a chirurgie by ambulance musela fungovat ve značně prodlouženém čase," vysvětloval Burian. „I když tuto variantu skutečně označuji za záložní, musí být dopracována," zdůraznil. Analýzu podle představ kraje, VZP a starosty od Mediterry 11. dubna na společném jednání v Praze zúčastnění neobdrželi. K jednotlivým navrhovaným ambulantním činnostem se vyjadřoval kraj – většinou souhlasně a VZP. „Všeobecná zdravotní pojišťovna se dvěma ambulancemi, a to s ortopedickou a domácí péči v předložené podobě nesouhlasila," podotkl Burian.

Lůžkové oddělení interny přerušilo činnost závěrem loňského roku a od té doby se konaly desítky jednání. „Ve čtvrtek 6. dubna jsem se setkal například s ředitelem středočeské pobočky VZP Pavlem Pivrncem, kde se mi jen potvrdilo, že přístup pojišťovny je stejný jako náš – to znamená zachovat interní oddělení," zmínil se.

Za pozitivní starosta Burian považuje, že se mu podařilo dojednat prodloužení lhůty, kterou má Mediterra na shánění erudovaných lékařů – internistů z dosavadního 30. dubna na 31 května.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slovenský operní pěvec Štefan Margita.

Štefan Margita nedělá mezi publikem rozdíl

MOL CUP, FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram
21

Příbram se hodinu držela na dostřel

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Střední Čechy – Jaký symbol by bylo ideální použít pro turistickou nabídku Středočeského kraje? Nemusí to být zrovna silueta Karlštejna, což by asi leckoho napadlo v prvním plánu. Možností se může nabízet víc. Což třeba jedinečná podoba chrámu svaté Barbory? Nebo snad stylizovaný skanzen? A pokud bychom chtěli být aktuální a připomenout si chystané akce k stému výročí ukončení první světové války a vzniku samostatného Československa, nabízelo by se i Konopiště – vždyť smrtí tamějšího pána v Sarajevu hrůzy Velké války vlastně začaly…

Rekonstrukce úpravny vody za 70 milionů korun skončila

Příbram - Pro odběratele pitné vody v Příbrami a v okolních obcích mají místní vodohospodáři dobrou zprávu. Po více než rok a půl trvající přestavbě skončila celková rekonstrukce a modernizace úpravny vody Hvězdička.

Sedláček zářil, ve světové časovce dojel jedenáctý!

Příbram – Cyklista Vojtěch Sedláček je šťastný, stejně tak jeho mateřský klub CK Windoor Příbram. Na juniorském mistrovství světa v norském Bergenu zajel mimořádný výkon v časovce na 21 kilometrů a skončil na jedenácté pozici.   

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Příbramsko - Představujeme vám prvňáky ze základní školy v Příbrami.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení